Rikthehet “Lufta e Nuseve 3”!

Prej disa muajsh ju kemi bërë me dije për fillimin e sezonit të rradhës të "Lufta e Nuseve", reality show-t  i cili edhe këtë vit do...

EKSKLUZIVE | Florian Agalliu & Ami moderator të “Dancing With The Stars 7”

Mesa duket Florjan Agalliu, do te jete serish ne "Dancing With The Stars". Kesaj rradhe jo më si konkurent, por si moderator i spektaklit. Burime...

TV Klan i interesuar për blerjen e të drejtave të “Cesur Ve Guzel”

"Cesur Ve Guzel "seriali më i ri turk i cili po merr një audiencë rekord në Turqi, i cili bëri bujë për shkak se...

#IMAnëFestë | Zbuloni programin festiv të TV Klan për Vitin e Ri 2017!

Gara tashmë për televizionet kryesore në vend për programin e Vitit të Ri ka filluar dhe ashtu si çdo vit ne në IMA sjellim...

Your Face Sounds Familiar, ja kur do të nisë edicioni i dytë!

Pas suksesit të edicionit të parë rikthehet YFSF 2 në ekranin e Tv Klan. Spektakli ku artistët shqiptar shëndërrohen në yjet e muzikës botërore dhe...

“Bulza” vjen krejtësisht i rikonceptuar këtë sezon

Sezoni i ri televiziv në RTSH, ashtu si ju kemi informuar edhe më parë do të vij me një programacion të pasur edhe me risi. E...

Televizionet në garë për “blerje” analistësh

Vitet e fundit emisionet e aktualitetit dhe kryesisht ata të politikës në panelin e të ftuarëve kanë përfshirë edhe figurën e analistit. Sot arena...

RTSH vjen me “Mirëmëngjes Shqipëri”

Këtë sezon të ri televiziv RTSH uron shqiptarët me "Mirëmëngjes Shqipëri". Kështu do të titullohet formati i ri i mëngjesit në Televizionin Publik, që...

Intervistë Ekskluzive | Alex Seitaj: Jam alergjik ndaj injorancës dhe njerëzve sipërfaqësor

Personazhi i rradhës në rubrikën tonë të të intervistuarëve është pikërisht Aleks Seitaj, një djal me shumë talente, “multi-funksional”. E kemi njohur për herë...

Zbuloni datën e startimit të “Portokalli”!

Spektakli tradicional i të dielave në Top Channel, "Portokalli" do të rikthehet përsëri pas pauzës disa mujore të mbylljes së sezonit të tij, duke...

EKSKLUZIVE | Ja cili është projekti më i ri i Luana Vjollcës në Top...

Ndryshimet në programacionin e sezonit të ri në Top Channel me anullimet e disa programeve dhe largimeve në staf na bën të dyshonim se...

“Pa Limit” nga rubrikë në një show në Top Channel?!

Një nga rubrikat më të preferuara të "E Diell", spektaklit të së dielës në Top Channel i cili këtë sezon televiziv nuk do të...

Ekskluzive: Zbuloni të ftuarin e parë në ‘Xing me Ermalin”

Të gjithë jemi në pritje për debutimin e Ermal Maqit në ekranin e Tv Klan me 10 Shtator. Pasi zbuluam emrin e emisionit të ri...

Zbuloni emrin e ri të emisionit nga Rudina Magjistari, ja se kur do të...

Teksa para disa ditësh ishim në enigmë për emrin e emisionit të ri i cili do të rikthejë pas një viti mungesë Rudina Magjistarin...

Boom! Jonida Shehu mbetet moderatore e “Pasdite në Top Channel”

Pas shumë pikpyetjesh më në fund gjithçka është bërë e qartë. Ndërsa ishte menduar se Mira Kazhani do të lëvizte në emisionin e pasdites...

Dance with Me 3, zbulohen të tjerë emra…

Shtohet kureshtja për emrat e cast-it në pritje të edicionit të ri të Dance with Me. Deri tani kemi zbuluar për ju ekskluzivisht disa nga...

Kelvi Kadilli: Është më i lehtë “penetrimi” i publikut të TV-së sesa i radios!

Jemi mësuar që ta shohim në IN TV në emisionin e tij Vip Room, por ky nuk është i vetmi locacion i Kelvi Kadillit në...

Ekskluzive | Sezoni i ri në Vizion Plus. Zbuloni programet, serialet dhe datat e...

Data 5 shtator do të shënojë nisjen e sezonit të ri televiziv në kanalit tretë më të rëndësishëm në vend. Përos programeve të njohura...

Intervistë Ekskluzive | Ardit Murataj: Televizioni për mua është jetë!

Zgjodha që në hapsirën e intervistave në “InfoMedia Albania” të intervistojë moderatorin Ardit Murataj. Që në momentin e parë që e kam parë Arditin...

Largimet nuk kanë të ndalur nga Top Channel

Ky vit mesa duket mund të konsiderohet si më të i pa fat për Top Channel. Pas ikjes së disa prej gazetarëve dhe autorëve...

Rrëfehet velina e “Fiksit”, Gea Braha: Ndërhyrje estetike?! Preferoj të mbetem si më ka...

Ajo është një nga velinat më seksi të Top Channel, e shohim pothuajse përditë gjatë javës në Fiks Fare, aty ku është bërë e...

Intervistë Ekskluzive me Erand Hoxhën, aktorin shqiptar në Fast & Furious 8

Pak ditë më parë ju informuam se aktori shqiptar Erand Hoxha është bërë pjesë e produksionit Hollywood-ian, Fast and Furius 8. Kjo nuk është hera...

EKSKLUZIVE | Dancing With The Stars rikthehet në Janar

Pas përfundimit të tij natën e ndërrimit të viteve, ku fitimtare doli Dorina Mema, Dancing With The Stars, do të rikthehet përsëri me edicionin...

Intervistë | Kelvi Kadilli: “Kam dashur gjithmonë të jem në qendër të vëmendjes”

Ai është nga ata personazhe që vështirë i takon në ekranet shqiptare, Kelvi Kadilli, prezantuesi i ri i IN TV ka mundur të vihet...

Emi Canaj: E bukura nuk ka ardhur ende… | FOTO EKSKLUZIVE

Modelja Emi Canaj, e cila ka qënë pjesë e edicionit të parë të eventit 'Super Model of the World', sëfundmi ka hedhur hapat e para...

“Një pjesë e imja” nga e Hëna në TV Klan

Pas një kohe të gjatë pritje më në fund seriali turk i shumëpremtuar në Televizionin Klan, "Një Pjesë e imja", do të zvëndsojë telenovelën...

EKSKLUZIVE | Zbulohet shuma e shitjes së ABC News

Ashtu siç ju kemi informuar para disa orësh,kanali informativ i hapur prej Aleksandër Frangajt, ABC News, tashmë ka kaluar drejt shitjes tek dy biznesmen,...

Intervista me Rodolf Byku: Nga “The Voice” në bashkëpunimin me producentin e njohur suedez...

Rodolf Byku, i njohur me emrin artit si ROD, është një nga artistët që spikaten në The Voice of Albania 5. Pjesëmarrja e tij...

EKSKLUZIVE | “C’e Posta Per Te” në Top Channel me Arbana Osmanin?!

Ëndrra e shumëpritur e fansave të televizionit italian, tashmë duket se do të bëhet shumë shpejt realitet! Sezoni i ri televiziv në Top Channel, mesa...

Ja se kur do të startoj Big Brother Albania 9!

Data e fillimit të reality show-t më të ndjekur në Shqipëri, në fakt prej kohësh u bë një ndër enigmat më të mëdha për...

EKSKLUZIVE | Muhamed Veliu drejt Kryeministrisë ?!

Prej pothuajse disa ditësh në disa prej portaleve kryesore informative, është përhapur në formën e një thashethemi, se një prej gazetarëve më të njohur...

ABCom – Digitalb: Marrëveshja midis kompanive lidhet përsëri

Disa muaj pas mbylljes së bashkëpunimit midis platformës, "Digitalb", dhe transmetuesit kabllor dixhital "Abcom", i cili i kushtoi këtij të fundit një dëm mjaft...

Top Channel së shpejti me një format të ri

Pranvera mesaduket e ka gjetur me energji pozitive gjigandin mediatik shqiptar Top Channel, duke punuar kështu me vrull për të çelur emisione dhe programe...

Arta Tozaj braktis Top Channel: Ndërpreva bashkëpunimin sepse Drejtori i Informacionit ndryshoi tarifat e...

Pas disa vitesh punë si korrespondente e TCH në Bruksel, që prej një jave gazetarja e mirënjohur Arta Tozaj ka vendosur ta ndërpresi bashkëpunimin...

‘Dance With Me’ rikthehet përsëri me sezonin e tretë

Pas sukseseve të padiskutueshme të dy sezoneve të para, spektakli i kërcimit me VIP-a nën produksionin e Vera Grabockës dhe Alketa Vejsiut duket se...

Konfirmohet sezoni i dytë i “Tu Si Que Vales Albania”

Tashmë të rejat e sezonit të ri televiziv i cili do të fillojë vjeshtën e ardhëshme, kanë filluar të dalin dalëngadalë. Ndërsa edhe për...

“IN” nga e hëna me programacion më të pasur

Ashtu siç ju kishim informuar edhe më parë rreth ribrandimit të "MAD Albania", i cili u rinovua tërësisht duke u riemëruar si "IN", ndryshim...

EKSKLUZIVE | Zbulohen emra të rinj nga “Your Face Sounds Familiar”!

Ndërsa të gjithë po bëhemi gati të presim spektaklin risi të Televizionit Klan, "Your Face Sounds Familiar", i cili  edhe pse ishte premtuar që...

“Gjeniu i Vogël” nga 5 Marsi në TV Klan

Spektakli i zbulimit të talenteve të rinj në fushën e muzikës, në Televizion Klan, tashmë i ka gjetur pretendtët për të zënë fronin e...

INTERVISTË EKSKLUZIVE | Sara Khan (Sadna): Ndjehem gjysëm Shqiptare, mësimi i Shqipes në planet...

Ajo është një nga personazhet më të përfolur në Shqipëri të momentit, nuk ka ditë që nuk flitet për të. Është bërë mjaft e...

Blind Taste rikthehet në Mars

Ashtu siç ju kishim informuar ekskluzivisht para disa kohësh për konfirmin e game show-t të kulinarisë Blind Taste, tashmë gjithçka ka filluar të zbulohet. InfoMedia...

Së shpejti një televizion i ri në median shqiptare

Mesaduket së shpejti medias shqiptare do ti shtohet edhe një televizion i ri, i cili frymëzimin e ka pikërisht nga portali i tij online....

Dy personazhe shumë të dashur për Shqiptarët së shpejti në vendin tonë

Ata janë dy personazhe mjaft simpatikë, të njohur për publikun  Shqiptarë, kryesisht fansave të serialit "Bidai", por edhe më gjerë, pasi emrat e tyre...

EKSKLUZIVE | Sokol Balla rikthehen edicioni e orës 22:30 në Top Channel

Duke filluar që nga mbrëmja e së dielës (31 Janar) , mbrëmjes se programacionit në Top Channel do ti shtohet edhe edicioni informativ i...

Rikthehet A1 Report

Pas shkrirjes së tij në fillim të Shtatorit të vitit të kaluar, televizioni informativ A1 Report, i cili u shkri në dy televizione të...

EKSKLUZIVE | Zbuloni kategoritë e “Top Awards”

Ashtu siç tashme jemi informuar te gjithe, eventi risi i vitit qe do te vij pikerisht nga Top Channel, i ngjashem nga MTV Awards,...

Zbuloni se kur do ta shihni Ledionin me emisionin e tij të ri

Para pak muajsh ju informuam ekskluzivisht se  moderatori i Top Channel, Ledion Liço, së shpejti do të vinte me një emision të ri i...

X Factor anullohet edhe për këtë vit

Pas anulimit të edicionit vitin e kaluar, mesa duket X Factor, spektakli në zbulimin e talenteve të rinj muzikës ndër më të famshmit në...

“Your Face Sounds Familiar” zhvendos muajin e premierës

Ndryshe nga ç'ishte informuar më parë, formati më i ri në TV Klan, i cili sidomos javët e fundit është një ndër spektaklet më...

Niko Komani vendos të mos i ndahet më ekranit, ja se ku do e...

Skualifikimi disa javë para finales në "Dancing...", nuk e dekurajoi Niko Komanin, përkundrazi e bëri atë që të dashurohej edhe më tepër me kamerat...

Ky website përdor “cookies”. Duke lundruar në website ju pranoni përdorimin e këtij informacioni nga ana jonë. Njihuni me politikën tonë të privatësisë.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close