Çmimet Oskar nuk do i ndiqni vetëm në Top Channel por edhe në…

Për të gjithë ata që nuk do të dëshironin apo nuk kanë mundësinë për të ndjekur Top Channel mesnatën e së Dielës, për Çmimet Oskar, tashmë kanë një tjetër zgjidhje.

Rrjeti social Twitter në bashkëpunim me IMDb do të transmetojnë LIVE javën e ardhëshme The Aademy Awards.

Loading...

Vendimi ka ardhur si një rivalitet ndaj drejuesve të disa kompanive televizive të cilët ishin kundra transmetimit të këtyre e eventeve në platformat sociale. Vitin e shkuar Twitter gjtihashtu transmetoi edhe Melbourne Cup e cila po ashtu u kritikua nga disa.

The Oscars, do të përcillet në Twitter nën drejtimin e Dave Karfer dhe Rachel Smith.

REKLAMA
Loading...

KOMENTO