Gjeniu Caravaggio tashmë e ka një serial

Michele Placido dhe Gabriele Mainetti do të drejtojnë serialin e ri nga kompania Cattleya që tregon historinë e gjeniut italian Michelangelo Caravaggio.

 © ANSA

Loading...

Kjo u njoftua nga Placido për agjensinë mediatike ANSA.

Seriali do të ketë 12 episode. Placideo tha se Alessandro Borghi për të është zgjedhja perfekte për rolin kryesor si Caravaggio./IMA/

REKLAMA
Loading...

KOMENTO