Jimmy Kimmel arrin rekordin historik në YouTube

Gjatë javës së 27 Shkurtit 2017 dhe në vazhdim, Jimmy Kimmel moderatori i famshëm amerikan, i cili drejtoi 2017 Academy Awards® (Çmimet Oskar) si edhe Jimmy Kimmel Live ka shënuar audiencën historike më të madhe të tijën në YouTube me 70 milion shikime në vetëm një javë.

Gjithashtu gjatë kësaj jave në kanalin YouTube të Kimmel, ka patur një audiencë mjaft të lartë 687,043 pëlqime, 31,273 komente dhe 186,608 shpërndarje.
E kryesuar nga premiera e trailerit të ri të “Guardians of the Galaxy Vol. 2,”, sipas klasifikimit të YouTube kanali i Jimmy Kimmel ka patur audiencën më të lartë./www.imalbania.com/

REKLAMA
Loading...

KOMENTO