Premiera e “Game of Thrones” 7 shënon një tjetër rekord

“Game of Thrones” pas pritjes jashtëzakonisht të gjatë dhe tepër të folur në media, arriti të sigurojë audiencën më të madhe të të gjitha premierave.

Seriali më i populluar në mbarë botën, arriti 16.1 milion shikues në HBO dhe në platformat e tjera DTV por edhe streaming.

Loading...

Premiera episodit të parë të sezonit të 7 arriti një rritje prej 50 përqind krahasuar me vitin e kaluar ku audienca kaloi në 10.7 milion shikues duke përfshirë streaming./imalbania.com/

REKLAMA
Loading...

KOMENTO