RTSH siguron futbollin elitar për 5 vitet në vazhdim

RTSH ka siguruar të Drejtën Televizive për gjithë eventet elitare të futbollit Botëror dhe Evropian!

Lista si më poshtë!

Loading...

–          Europiani 2020 (faza finale)

–          Nations League 2018/2019

–          Nations League 2020/2021

–          Ndeshjet kualifikuese të Kombëtares për Euro 2020 dhe Botërorit 2022

… të gjitha në një ekran…RTSH.

Paketës sportive të RTSH-së i shtohen edhe ekskluzivitetet ekzistuese të futbollit elitar si:

–          Kupa e Konfederatave 2017 (ekskluzive),

–          Kupa e Botës Rusi 2018 (ekskluzive),

–          Kupa e Konfederatave 2021 (ekskluzive),

–          Kupa e Botës Katar 2022(ekskluzive).

RTSH tregon edhe një herë vëmendjen e veçantë që ka për “buqetën sportive” e cila në kanalin RTSH Sport do të jetë e plotësuar edhe me të tjera EKSKLUZIVITETE:

–          MOTO GP

–          Europa League

–          Kualifikueset e Evropës për Botërorin 2018

–          Kualifikueset e Amerikës Latine për Botërorin 2018

–          Euroleague

–          NBA (fazat finale)

–          Roland Garros

–          Tour de France

–          Kampionati Botëror i Atletikës, Londër 2017

–          Kampionati Shqiptar i futbollit, Superliga (1 ndeshje në javë)

–          Kampionati Shqiptar i futbollit, Kategoria e parë

–          Ndeshjet e ekipit Kombëtar U 21

–          Kampionatet kombëtare të lojrave me dorë dhe Përfaqsueseve shqiptare të tyre…

Shumë shpejt, RTSH Sport do të ketë një programacion të ngjeshur me evente LIVE, emisione televizive si dhe edicionet e lajmeve që kanë filluar tashmë transmetimin.

REKLAMA
Loading...

KOMENTO