“Si ta Quaj këtë Dashuri ” | Ja se çfarë do të ndodhë sot –  13/09/17

Nk shoqeron Kushin ne shtepine e saj por ata vonohen dhe Arnav shqetesohet.Anxhali e pyet perse esht kaq i shqetesuar.Arnav vendos qe te shkoje edhe ai me pretendimin se Kushi dhe Nk do prishin ceremonin.Anxhali buzeqesh qe plani i saj po ecen mire.

Nderkohe Sham po thur plane te reja.Arnav merr ne telefon Anxhaline dhe e pyet nese Kushi dhe Nk janjanë  kthyer sepse ata nuk ndodhen ne shtepine e halles.Anxhali i thote jo.

Loading...


Arnav sheh qe ka ndodhur nje aksident ne rruge dhe zbret te shohe se cfar ka ndodh.Aty dikush i thote qe nje vajze ka pesuar aksident.Arnav gjithashtu sheh byzylyket e thyera ne rruge dhe menjeher i kujtohen byzylyket e Kushit.

Nje njeri i tregon se ajo vajza qe pesoi aksident ishte e shoqeruar me nje djal dhe se tani po e cojne vajzen me ambulance ne spital.Arnav gjen takat e Kushit dhe shokohet.


Ai vrapon pas ambulances dhe esht ne panik.Nderkoh Pajal keqtrajtohet nga Manorama dhe Akash kerkon ndihmen e Anxhalis se si do i tregojne Manorames per dasmen e pare te Pajalit qe u anulua.

Manorama e merr vesh dhe turperon familjen Gupta.Nderkoh Arnav i merzitur kthehet ne makinen e tij por degjon nje ze dhe kthehet.Aty sheh Kushin e cila po debaton me nje tregtar ne rruge.Arnav vjen me nerva,e kap Kushin dhe i bertet asaj qe u vonuan.

Kushi e pyet perse shqetesohet kaq shum per te dhe Arnav esht gati te flas por ndalon.
Ne shtepine Raizada gjyshja kercenon Manoramen se nese nuk trajton mire Pajalin do nderpres cdo lidhje me familjen Raizada.Nk vjen dhe nderpret Arnavin dhe Kushin.Arnav qorton Nk por ai shpjegon se “kishin nje problem me makinen dhe ecen disa minuta ne kembe.Kushi u rrezu dhe u thyen takat dhe byzylyket e saj,prandaj i ofrova kepucet e mia ndersa un mora keto shapka”.Arnav kthehet dhe sheh kepucet qe ka veshur Kushi. /RevistaWho/

REKLAMA
Loading...

KOMENTO