Suicide Squad 2 më në fund ka gjetur një regjisor

Kërkimi i gjatë për dikë që të drejtojë vazhdimin e sagës se dyte të DC ka nxjerre si kandidatët për këtë gjë Mel Gibsonin  dhe Jaume Collet-Serra.

Pas lajmit se David Ayer nuk do të kthehej për të drejtuar vazhdimësinë e skuadrës së tij vetëvrasëse, gjuetia ka nisur për dikë që të mund të vazhdonte në të njëjtin plan këtë rol.

Loading...

Shumë prej emrave janë hedhur poshtë derisa mbetën vetëm Jaume Collet-Serra dhe Mel Gibson të cilët mesa duket janë kontaktuar para se personat në fjalë të përfshiheshin me projekte të tjera. Por revista Variety ka raportuar se dikush më në fund ka marre përsipër ta bëj dhe ai është Gavin O’Connor.

Producenti i “The Accountant” është në bisedime për të shkruar dhe drejtuar “Suicide Squad” 2, i cili duket se është një prioritet i lartë për Warner Bros, të cilët janë të priten të fillojnë xhirimet vitin e ardhshëm.

Ayer vetë është ende i zënë duke punuar me Margot Robbie në “Gotham City Sirens”, ndërsa të dy Robbie dhe Jared Leto janë duke u përgatitur për një film “Harley Quinn-Joker”. Të gjitha në të gjitha, Warner Bros duket se kërkon të marrë sa më shumë të mundet nga marka e “Suicide Squad”.

Pavarësisht komenteve negative dhe një rënie të madhe në shitjet e biletave pas javës së parë, Skuadra e Suicide ka arritur qe te aketojë një shumë mbresëlënëse prej 745 milionë dollarësh në mbarë botën.

Ndërkohë, Warner Bros. po zhvillon gjithashtu një vazhdim të “The Accountant”, me  O’Connor si regjisor dhe Ben Affleck si një yll të madh përsëri.

Skuadra e Suicide 2 aktualisht është vendosur për t’u shfaqur në ekranin e madh në vitin 2019.

Marre nga slogan.al

REKLAMA
Loading...

KOMENTO