Anullohet “Summer Fest” në Top Channel?! Regjisori historik i televizionit jep dorëheqjen

Vetëm disa ditë më parë në mediat online qarkulloi lajmi se pas afro 4 viteve ndërprerje “Summer Fest” një format veror i Top Channel do të rikthehej sërish nën prezantimin e moderatorëve Flori Gjini dhe Nevina Shtylla. Ndërsa spektakli ishte nën pre-produksion burime të IMA bëjnë me dije se formati është anulluar nga televizioni.

Burime të IMAlbania.com shprehen se shkaku i ndërprerjes së planifikimit të “Summer Fest” është mungesa e fondeve gjë që ka shkaktuar edhe debate në administratën e televizionit.

Mësohet se regjisori historik me një karrierë prej më shumë se 20 vjet në Top Channel, Ergys Lubonja pas një debati me drejtorin e televizionit Ben Blushi ka dhënë dorëheqjen.

Ergys Lubonja është regjisori i programeve më të suksesshme në Top Channel, si Big Brother, The Voice, Top Fest, Top Awards etj./IMAlbania.com/