Asus ZenFone 5 ngjan si iPhone X, po jo në çmim

Një nga trendet e këtyre muajve të fundit është përshtatja me nivelin e iPhone X nga telefonat Android.

Të tillë si Leagoo S9, Asus ZenFone 5, Asus ZenFone 5Z dhe i shumë përfoluri Huawei P20 janë të gjitha imitime të ekranit të Apple. Madje edhe versioni i parë zhvillues i Google, Androir P, thuhet se ka ngjashmëri.

Asus, citon CNET, ka nxjerrë disa produkte në Kongresin Botëror të Celularëve në Barcelonë. Tre perj tyre, ZenFone5, ZenFone 5Z dhe 5 Lite janë pjesë e serisë 5 të Asus. ZenFone Max (M1), është versioni më i ri i Asus, me bateri të nivelit të kapacitetit të lartë.

ZenFone 5 është identik me 5Z me përjashtimtë dy cilësive. Ai ka procesorin Qualcomm Snapdragon 636 dhe kushton më pak, pavarësisht se çmimi zyrtar nuk është bërë i ditur.

Top Channel

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.