IMA Redaksia

IMA Redaksia

Ndahet nga jeta gazetari e analisti Andrea Stefani

Gazetari dhe analisti i njohur Andrea Stefani është ndarë sot nga jeta në një spital në Romë, pasi vuante prej një kohe të gjatë nga një sëmundje e rëndë. Kush ishte Andrea Stefani? Andrea Stefani punoi prej 20 vitesh në media si gazetar dhe opinionist në organe të ndryshme të shtypit dhe medias vizive shqiptare. Njihej për qëndrimet dhe pikëpamjet jo konformiste me pushtetet e radhës në Shqipëri. Dimensionit të tij si gazetar i bashkangjitet edhe aktivizmi i theksuar veçanërisht në përpjekjet qytetare kundër korrupsionit dhe dominimit autoritarist të shtetit. Andrea Stefani ka qenë kryeredaktori themelues i së përditshmes “Shekulli” dhe për shumë vjet drejtues i programit investigativ antikorrupsion “Hapur”. Për më shumë se 10 vjet është mjaft i pranishëm në debatet e përjavshme televizive. Andrea Stefani është autor i librit publicistik “Albanistan”. Stafi i IMAlbania.com i shpreh ngushëllimet familjes dhe...

Page 224 of 237 1 223 224 225 237
klinika dentare lako
menudixhitale

TË FUNDIT

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist