fbpx

“Dancing With The Stars”, rikthehet edicioni i ri pa Holta Dulakun

Edicioni i pestë i spektaklit të vallëzimit “Dancing With The Stars” në “Vizion Plus” pritet të startoj shumë shpejt. Përgatitjet tashmë janë intensive dhe...

Devis Muka: “Jam i kënaqur me veten, por vetja ime nuk është e kënaqur...

Devis Muka, djali i teatrove shqiptare që ka marrë përsipër edhe të kërcej, i spikatur për rolet e tijë si: Nikollaq Jorganxhi në “Karnavalet e Korcës”, Gjino...

Të reja nga “Dancing…”, Ingrid Gjoni pjesë e garës

“Dancing Albania” është më afër se kurrë startimit të edicionit të pestë në ekranin e “Vizion Plus”. Pak nga pak po dalin në drite...

Endrik Beba: “ja pse u largova nga Lynx…”

Kengetari Endrik Beba i angazhuar prej kohësh si vokalisti dhe lideri i grupit Lynx ka habitur te gjithe fansat me lajmin e publikuar ditet...

“Dancing With The Stars Albania 5”, nga 24 nëntori ekskluzivisht në ekranin e Vizion...

Edicioni i pestë i spektaklit të vallëzimit “Dancing With The Stars Albania” do të startoj duke filluar nga 24 nëntori, ekskluzivisht në ekranin e...

Linda Halimi: Ja pse vendosa të marrë pjesë në Festivalin e RTSH

Këngëtarja kosovare, Linda Halimi e shkëputur për një kohë të gjatë nga skenat shqiptare në drejtim të Amerikës për të vazhduar karrierën dhe për...

Genc Salihu do të zërë vendin e Elton Dedës në The Voice Of Albania...

Genc Salihu, ka lindur në Prishtinë në 14 Korrik 1981. Filloi heret te merret me muzike, ne moshen nente vjeçare, me nje kitare klasike. Akordet e...

Eva Alikaj në “Dancing Albania 5”

Aktorja e njohur shqiptare, Eva Alikaj, do të jetë pjesë e konkurentëve të këtij edicioni të “Dancing With The Stars”, në “Vizion Plus”. Të gjithë...

Pas mbylljes në UTV News, Çim Peka i bashkohet ekranit të News 24

Pak ditë më parë tregut mediatik shqiptar i pushoi së ekzistuari një ekran informativ, “UTV News”. Megjithatë një ndër moderatorët dhe gazetarët më të...

Nga 3 tetori në Top Channel nis kërkimi i The Voice of Albania 4!

Formati i suksesshëm, talent show The Voice of Albania, tashmë bëhet gati për edicionin e katërt dhe data e nisjes sipas burimeve tona të...

Fjodora Fjora me një program të ri në Ora News

Moderatorja e emisionit Chic+, Fjodora Fjora, është larguar nga Vizion Plus ku prej vitesh drejtonte emisionin e ideaur prej saj. Televizioni Ora News ka mundur...

Alketa Vejsiu nga tetori sjell Dance With Me!

Alketa Vejsiu nuk e ka harruar dashurinë e saj për spektaklin Dancing With the Stars, dhe që kur u largua nga Vizion Plus drejt...

Renis Gjoka në Dacing With The Stars Albania 5

Këngëtari i rrock-ut, Renis Gjoka, është një nga artistët që i bashkohet cast-it VIP te edicionit te peste spektaklit te kërcimit ”Dancing With The...

Në planetin e vallëzimit me Drini Zeqon: “Dancing With The Stars mezi po e...

Drini Zeqo është një ndër emrat më të kërkuar të gazetarisë shqiptare. Me një eksperiencë të pasur në televizion si spiker lajmesh, gazetar i disa emisioneve të ndryshme...

Intervistë Ekskluzive me Genc Salihun, trajnerin e ri të The Voice Of Albania 4

Tashmë është zyrtare, Genc Salihu do të jetë trajneri më i ri i The Voice of Albania 4. Info Media Albania ju sjellë ekskluzivisht intervistën e...

Oktapod, nga shtatori 4 herë në javë!

Formati late-night talk show Oktapod, me ide dhe prezantim nga Turjan Hyska, rikthehet në ekranin e Vizion Plus. Pas suksesit në sezonin e kaluar, ky format...

Pas Big Brother, Valer Kolnikaj do të provojë sfidën e vallzmit në Dancing with...

Modeli dhe konkurrenti më i përfolur i edicionit të shtatë të Big Brother, Valer Kolnikaj do të jetë prezent në televizion në sezonin e...

Amerikani i Pari në Lajme!, nga 28 shkurti nis mbrëmjet live

Amerikani - I Pari në Lajme, talent show më i ri dhe origjinal i Agon Channel ka disa ditë që ka nisur transmetimin e...

Aleksander Furxhi në sezonin e ri të Vizion Plus

Gazetari Aleksandër Furxhi, pjesë e televizionit Albanian Screen, ka më shumë se një muaj që është larguar nga kjo media. Aleksandër Furxhi është një nga emrat...

Agon Channel Italia, zbuloni numrin ku do të pozicionohet kanali më i ri italian

Kanali me i ri italian me qendër në Tiranë, Agon Channel Italia, ditëve të fundit ka qenë disa herë në fokusin e mediave online në...

Arbana Osmani prezantuesja e Festivalit të 53 në RTSH. Detaje rreth festivalit

Festivali i 53-të i këngës në Radio Televizionin Shqiptar ka nisur rrugëtimin në kërkim te këngës që do të na përfaqësojë në Eurovizion 2015, që do...

Holta Dulaku nga 3 maj sjell eventin veror të muzikës në Vizion Plus

Vizion Plus muajt e fundit ka pasuruar dukshëm programacionin duke sjellë produksione të autoprodhuara por edhe ndërkombetare, me seriale dhe emisione të reja, si...

Intervistë Ekskluzive për Info Media Albania // Renato Mekolli: Po, jam i dashuruar…

Është një nga personazhet e ekranit më të dashur të momentit, Renato Mekolli shefi më simpatik i Masterchef Albania, ka pranuar të jetë pjesë e...

Orgesa Zaimi: “Rikthehem në Kënga Magjike pas 5 vite mungesë”

Sapo ka publikuar këngën e saj më të re "Sa Keq", konkurruese në Këngën Magjike 2014. Këngëtarja Orgesa Zaimi i është rikthyer skenës shqiptare...

Eva Idrizllari largohet nga Ora News. Ja se kush do ta zëvendesojë në sezonin...

Sezoni i ri televiziv përveç pritmërive në programe mirëpret edhe largimet apo lëvizjet e personazheve nga një ekran në nje destinancion tjetër. Moderatorja e...

Ami rikthehet në prezantimin e Dancing with the Stars 5!

U bë kohë që bukuroshja Amarda Toska nuk shfaqet më me një projekt të sajin në televizion. Pas sjelljes në jetë të Joelit në...

Miriam Cani dhe Ardit Cuni dy kengetare shqiptar ne platformen muzikore Vevo!

Oret e fundit kengetarja shqiptare Miriam Cani ka prezantuar kanalin e saj ne platformen nderkombetare muzikore Vevo (MiriamCaniVevo). Lajmi eshte shume i rendesishem per tregun muzikor...

Top Channel mund të sjellë së shpejti një talent show për moderatorin/prezantuesin e ri

Kohët e fundit në kanalet kryesore po realizohen programe që kanë në qendër të misionit të tyre zbulimin e figurave të reja televizive. Pas...

Armand Peza zëvendëson Arjan Konomin si opinionist i Big Brother Albania 7

Ndryshime në minutën e fundit për Big Brother Albania qe pritet të nis edicionin e shtate sonte në mbrëmje në ekranin e Top Channel. Ditë më parë IMA publikoi...

Dhimitër Gjoka largohet nga AS por jo nga televizioni!

Eshtë një nga ikonat e televizionit shqiptar, nga të vetmit folës të lajmeve që i ka rezistuar kohës dhe ka dal jashtë kornizës së RTSH...

Alketa Vejsiu do të sjellë në Shqipëri formatin Your Face Sounds Familiar?

Pasi bleu patentën ndërkombetare të talent show-t X Factor për Shqiperine, në rolin e bashkë producentes për tre vite radhazi edhe si prezantuese e...

Seriali Millenium, premierë nga 3 marsi në RTSH

Duke filluar nga kjo e hënë 3 mars në primetime, në ekranin e RTSH do të fillojë transmetimin seriali televiziv me skenar dhe subjekt të regjisorit Besnik...

Drini Zeqo largohet nga Ora News për Dancing with the Stars!

Gazetari Drini Zeqo nuk është menduar gjatë kur ka marrë ofertën e produksionit të Dancing with The Stars, për të qenë pjesë e spektalit më...

Eva Idrizllari rikthehet në televizion, së shpejti në Ora News

Eva Idrizllari gazetarja e njohur e emisioneve të mëngjesit në disa televizione, si TVSH apo TVA, pas disa vitesh shkëputje nga puna në televizion, rikthehet...

Made in Albania, formati më i ri origjinal shqiptar nga Anima Pictures dhe Pik

"Made in Albania" është formati më i ri televiziv i prodhuar nga Anima Pictures dhe Pik. Një prezantues, Genti Bejko vendos të ndërmarrë një udhëtim...

Zefina Hasani autore e The Voice of Albania 4

Ka qenë fituese e çmimit si Autorja me e Mire në IMA Awards 2014, Zefina Hasani duket se nuk do të ndalet me kaq. Pas suksesit...

Arbana Osmani me një tjetër projekt në sezonin e ri televiziv

Prezantuesja e dashur e ekranit të Top Channel, Arbana Osmani do të jetë pjesë e programacionit në fillimin e sezonit të ri televiziv. Energjia dhe...

OKTAPOD: Late Night Show më i ri në Vizion Plus

Sezoni i ri, programe të reja! Në Vizion Plus vjen së shpejti një tjetër program i tipit Night Show, i titulluar "Oktapod". Oktapod është një...

Nga 8 Marsi ndizen vatrat e MasterChef Albania në Top Channel

Çdo gjë është gati për fillimin e edicionit të parë të MasterChef Albania. InfoMedia Albania ka arritur të zbulojë datën zyrtare të nisjes së transmetimit. Do të...

Bashkim Hoxha rikthehet në News 24

Emisioni “Koha për t’u Zgjuar“, pa prezencën e tij nuk ka arritur të mbaj përpara ekranit publikun besnik që zgjohej çdo mëngjesi me News 24, para se Bashkim Hoxha...

RTSH pasuron skemën programore me game show-n e rekordeve KUSH DO TE BEHET MILIONER

Një pyetje joshëse e cila ka bërë të gjithë botën të flasë për të. Kush mund ti rezistojë kësaj pyetjeje? Është i vetmi format televiziv...

Nga tetori teatri i TV Klan mirëpret talentet e “Gjeniu i Vogël”

Ndër të paktat formate dedikuar fëmijve në Shqipëri, Gjeniu i Vogël, do të ngrejë siparin në teatrin e TV Klan duke filluar nga muaji...

Bye bye Super Sonic! Po vjen MAD TV!!! Zbuloni foto ekskluzive nga studiot.

Pritja ka mbaruar! Televizioni më i ri muzikor shqiptar MAD Albania do fillojë transmetimet javën e ardhshme. Në te njëtën ditë do të fillojë transmetimet edhe...

Bëhuni gati për “çmendurinë” e rradhës… po vjen MAD!

Duhet të kishte filluar transmetimin në muajin mars, por vonesa e MAD Albania do t'ia vlejë! Kanali muzikor Mad Albania, filial i grupit grek MAD,...

The Farm – Ferma, së shpejti reality show më i ri në Vizion Plus

Në ekranin e Vizion Plus, së shpejti vjen një format i ri i tipit reality show. Edhe ky reality do të vijë në Shqiperi falë...

#TELEVIZION