Ja cilët janë disa nga konkurentët e parë të MasterChef Albania 3!

Vetëm pak orë kanë mbetur nga fillimi i formatit të kulinarisë në Top Channel, MasterChef Albania, i cili nga sonte nis edicionin e tij të tretë. Anissa Quintanilla...

Bëhuni gati për “çmendurinë” e rradhës… po vjen MAD!

Duhet të kishte filluar transmetimin në muajin mars, por vonesa e MAD Albania do t'ia vlejë! Kanali muzikor Mad Albania, filial i grupit grek MAD,...

EKSKLUZIVE | Dancing With The Stars rikthehet në Janar

Pas përfundimit të tij natën e ndërrimit të viteve, ku fitimtare doli Dorina Mema, Dancing With The Stars, do të rikthehet përsëri me edicionin...

Zbuloni emrin e ri të emisionit nga Rudina Magjistari, ja se kur do të...

Teksa para disa ditësh ishim në enigmë për emrin e emisionit të ri i cili do të rikthejë pas një viti mungesë Rudina Magjistarin...

Holta Dulaku nga 3 maj sjell eventin veror të muzikës në Vizion Plus

Vizion Plus muajt e fundit ka pasuruar dukshëm programacionin duke sjellë produksione të autoprodhuara por edhe ndërkombetare, me seriale dhe emisione të reja, si...

Nga tetori teatri i TV Klan mirëpret talentet e “Gjeniu i Vogël”

Ndër të paktat formate dedikuar fëmijve në Shqipëri, Gjeniu i Vogël, do të ngrejë siparin në teatrin e TV Klan duke filluar nga muaji...

MasterChef 3 me një audicion të veçantë!

A e mbani mend nga viti kaluar episodin e audicioneve të MasterChef ku skuadra e kombëtares shqiptare ishte juria e cila vlersonte pjatat e...

Dance with Me 3, zbulohen të tjerë emra…

Shtohet kureshtja për emrat e cast-it në pritje të edicionit të ri të Dance with Me. Deri tani kemi zbuluar për ju ekskluzivisht disa nga...

Zbuloni datën e startimit të “Portokalli”!

Spektakli tradicional i të dielave në Top Channel, "Portokalli" do të rikthehet përsëri pas pauzës disa mujore të mbylljes së sezonit të tij, duke...

Tea e Big Brother në një lidhje të re? Ja përgjigjia!

Pas ndarjes me Vesel Kurtishaj, menjëherë në portalet online kanë nisur aludimet për një lidhje të re të Teas me një partner të ri,...

Sezoni i ri në Agon Channel. Anulohet Antilope për vitin 2015

Agon Channel, kanali i cili shumë shpejt po bëhet familjar për teleshikuesit shqiptarë, këtë vit të ri vjen me supriza dhe ndryshime në programacion. Këtë...

Kenga Magjike: Luftë e fortë mes Vedatit, Kejsit dhe Roselës.

Këngëtarët e festivalit” Kënga Magjike” janë në ethet e garës që i ka "mpirë" për të pritur se kush do jetë fituesi i mbrëmjes. Stafi IMA...

Televizionet në garë për “blerje” analistësh

Vitet e fundit emisionet e aktualitetit dhe kryesisht ata të politikës në panelin e të ftuarëve kanë përfshirë edhe figurën e analistit. Sot arena...

Xhensila e “Big Brother” jep prenocimin e saj të parë rreth thashethemeve se ajo...

Pas thashethemeve dhe aludimeve se Xhensila Pere, një nga ish banoret e “Big Brother Albania 8” do të ishte pjesë e një filmi turk,...

Konfirmohet sezoni i dytë i “Tu Si Que Vales Albania”

Tashmë të rejat e sezonit të ri televiziv i cili do të fillojë vjeshtën e ardhëshme, kanë filluar të dalin dalëngadalë. Ndërsa edhe për...

Genc Salihu do të zërë vendin e Elton Dedës në The Voice Of Albania...

Genc Salihu, ka lindur në Prishtinë në 14 Korrik 1981. Filloi heret te merret me muzike, ne moshen nente vjeçare, me nje kitare klasike. Akordet e...

FOTO EKSKLUZIVE | SummerLand hap sezonin e ri veror. Ja personazhet publike që ishin...

Një ndër emisionet më të ndjekur të ekranit të Agon Channel është emisionin rinor AgonLand,  në fokus të të cilit janë jo vetëm arti, lajmet...

Zbuloni se kur do ta shihni Ledionin me emisionin e tij të ri

Para pak muajsh ju informuam ekskluzivisht se  moderatori i Top Channel, Ledion Liço, së shpejti do të vinte me një emision të ri i...

Dojna Mema: Do të bëja gjithçka për veten time por asgjë për të shitur...

Ka ditur gjithmonë të ecë me hapa të vegjël por të sigurt. Ajo është padyshim një ndër emrat më të mirë të Top Media. Nuk...

Alketa Vejsiu nga tetori sjell Dance With Me!

Alketa Vejsiu nuk e ka harruar dashurinë e saj për spektaklin Dancing With the Stars, dhe që kur u largua nga Vizion Plus drejt...

Ekskluzive| Ja se ku do ta shihni Albën në televizion!

Ashtu siç iu kishim njoftuar edhe me pare, Alba Cobaj, vajza simpatike konkurente e edicionit te tetë të Big Brother, e cila pas daljes...

Ekskluzive // Ish banorët e BBA 8 japin vlerësimin e tyre për finalistët. Cili...

Edicioni i tetë i Big Brother po numëron orët dhe pergatitjet për të qenë gati nesër për finalen e madhe janë në perfundim e sipër. Shtëpia më...

‘Dance With Me’ rikthehet përsëri me sezonin e tretë

Pas sukseseve të padiskutueshme të dy sezoneve të para, spektakli i kërcimit me VIP-a nën produksionin e Vera Grabockës dhe Alketa Vejsiut duket se...

Intervistë | Kelvi Kadilli: “Kam dashur gjithmonë të jem në qendër të vëmendjes”

Ai është nga ata personazhe që vështirë i takon në ekranet shqiptare, Kelvi Kadilli, prezantuesi i ri i IN TV ka mundur të vihet...

Gerd Vaso dhe Enada Hoxha: Ja arsyeja pse u larguam nga Danicing With The Stars...

Lajmi për largimin e Gerd Vaso dhe Enada Hoxhes disa orë para fillimit të spektaklit Dancing With The Stars çuditi jo pak publikun dhe pasoi...

Nis sot Festivali i 53 në RTSH me një skenografi gjigande dhe plot surpriza....

Nis sot në mbrëmje Festivali i 53 në Radio Televizionin Shqiptar. Festivali i parë dhe i vetmi në llojin e tij në vëndin tonë ka bërë një rrugëtim të...

A1 Report, së shpejti jo vetëm lajme

Lindja si kërpudhat e televizioneve në Shqipërinë e pas viteve 2000 erdhi shumë natyrshëm, aq suksesshëm saqë, sot, fare thjeshtë mund të mburremi për...

Your Face Sounds Familiar, ja kur do të nisë edicioni i dytë!

Pas suksesit të edicionit të parë rikthehet YFSF 2 në ekranin e Tv Klan. Spektakli ku artistët shqiptar shëndërrohen në yjet e muzikës botërore dhe...

Top Channel mund të sjellë së shpejti një talent show për moderatorin/prezantuesin e ri

Kohët e fundit në kanalet kryesore po realizohen programe që kanë në qendër të misionit të tyre zbulimin e figurave të reja televizive. Pas...

Të reja nga “Dancing…”, Ingrid Gjoni pjesë e garës

“Dancing Albania” është më afër se kurrë startimit të edicionit të pestë në ekranin e “Vizion Plus”. Pak nga pak po dalin në drite...

Orinda Huta pritet të ndez sonte skenën e Këngës Magjike. “Winnie Pooh, qëllimi ishte...

Orinda Huta, një imazh i televizionit dhe i skenës, vazhdon të mbetet një nga emrat më të suksesshëm të showbizit shqiptar. Biondja me sy bojeqielli ka spikatur...

“Doktori” pushohet nga puna në Fiks Fare? Ndryshime të tjera vijojnë në Top Channel

Ndërsa pak ditë më parë, Ben Blushi drejtori i ri i Top Channel vendosi që çdo program i televizionit të vetë financohej, sot Fiks...

Rikthehet MasterChef Albania me edicionin e katërt!

E ndërsa jemi në javët e fundit të mbylljes së sezonit edhe për disa televizione, tashmë zbulohen edhe formatet e para që do të...

EKSKLUZIVE | Fest’ 56 zbulon procedurat e përzgjedhjes së fituesit!

Mbrëmja e sotme në ekranin e RTSH do të sjelli për të gjithë shikuesit, edicionin e 56 të Festivalit të Këngës, i cili këtë...

Renato Mekolli i thotë jo “Dance With Me” dhe zgjedh “Dancing with the Stars”

Çdo edicion ai është ftuar nga producentja Holta Dulaku për të qenë pjesë e cast-it Vip të Dancing With the Stars, por ai i ka refuzuar...

Anjeza Maja dhe Alban Musa prezantuesit e programit të ri day time në Top...

"Në Shtëpinë tonë" është programi me i ri day time që do të nis shumë shpejt në Top Channel. Vetëm dy ditë më parë ne ju...

Boom! Jonida Shehu mbetet moderatore e “Pasdite në Top Channel”

Pas shumë pikpyetjesh më në fund gjithçka është bërë e qartë. Ndërsa ishte menduar se Mira Kazhani do të lëvizte në emisionin e pasdites...

Audienca e Pasdites. IMA zbulon renditjen e televizioneve më të ndjekur. TV Klan, televizioni...

Pasditja televizive dominohet nga TV Klan, i ndjekur nga Top Channel dhe Vizion Plus. Info Media Albania ka siguruar të dhënat e Telemetrix për ditën e...

RTSH vjen me “Mirëmëngjes Shqipëri”

Këtë sezon të ri televiziv RTSH uron shqiptarët me "Mirëmëngjes Shqipëri". Kështu do të titullohet formati i ri i mëngjesit në Televizionin Publik, që...

Amos Zaharia: “Pjesëmarjen në Dancing i’a dedikoj nënës sime”

Amos Zaharia, emër i cili po pushton sëfundmi tregun e kinematografisë shqiptare, po përgatitet për shfaqjen e tij në teatrin e vallëzimit të Dancing With The Stars...

Zbuloni këngën përshëndetëse të fundvitit nga Top Channel!

Tashmë jemi në atmosferën festive të kremtimeve të fundvitit, ku ashtu si çdo vit është bërë traditë e Top Channel, që në javët e...

Romina Ruda largohet nga Agon Channel!

Autoria dhe një ndër moderatoret më të mira të televizionit Agon Channel Romina Ruda është larguar perfundimisht nga ky kanal. Ylli i emisionit Agon Land...

Intervistë Ekskluzive | Nilsa Hysi nga “The Voice” në Festivalin e Këngës në RTSH

Amosfera festive në fundvit është nga periudhat më të bukura për të gjithë, veçanërisht për artdashësin, për të cilin ngjarjet artistiko-kulturore janë të larmishme. Megjithatë,...

Holta Dulaku, kryetare jurie në “Tú sí que Vales”

Jemi mësuar gjithmonë ta shohim prapa kuintave të përkushtuar në maksimum në programet e saj, por këtë herë producentja e njohur e Vizion Plus,...

EKSKLUZIVE | “C’est la vie”, zbulohet çifti i parë konkurent në emisionin e Marina...

Tashmë prej javësh është përfolur për formatin e ri të Marina Vjollcës në Televizionin Klan,“C’est la vie” (Kjo është jeta), një spektakël i cili...

Flaka Krelani: “Muzika nuk ka kufi. Të gjithë jemi të barabartë para saj”

Këngëtarja dhe vajza rock e skenës shqiptare Flaka Krelani, gjithmonë ka treguar se muzika që ajo bën përveçse stilit mbart edhe një mesazh, që...

EKSKLUZIVE | Florian Agalliu & Ami moderator të “Dancing With The Stars 7”

Mesa duket Florjan Agalliu, do te jete serish ne "Dancing With The Stars". Kesaj rradhe jo më si konkurent, por si moderator i spektaklit. Burime...

Albatros Rexhaj: Në Dancing With The Stars kam dal një lloj Piter Pani në...

Albatros Rexhaj është një ndër emrat më të dëgjuar në trojet shqiptare për penën e tijë. Shkrimtar i shumë librave dhe fitues i shumë...

Agon Channel Italia, zbuloni numrin ku do të pozicionohet kanali më i ri italian

Kanali me i ri italian me qendër në Tiranë, Agon Channel Italia, ditëve të fundit ka qenë disa herë në fokusin e mediave online në...

Klevis Tafaj: Amerika vendi i realizimit të ëndrrës time. Në Shqipëri nuk ka hapësirë...

Klevis Tafaja një djalë me ëndrra dhe ambicjeve të mëdha drejt rrugës së baletit. Një balerin i ri i cili është i pari shqiptar...

Ky website përdor “cookies”. Duke lundruar në website ju pranoni përdorimin e këtij informacioni nga ana jonë. Njihuni me politikën tonë të privatësisë.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close