EKSKLUZIVE

Laureta Provalija Rexhepi, make-up artistja më e preferuar e estradës shqiptare (FOTO/VIDEO)

0

Ajo për momentin është make-up artistja më e preferuara e shumë personazheve VIP. Laureta Provalija Rexhepi -Studio Dodona vjen për herë të parë me një intervistë për revisten IMM, ku flet për tendencat më të fundit të grimit, por edhe kujdesin ndaj pamjes.

Janë të shumta vajzat që zgjedhin profesionalizmin e Studio Dodonës. Mjafton të futeni në faqen e Instagramit të Studiododona dhe do të shihni transformime të shumë fytyrave.

Por, përtej së bukurës dhe profesionalizmit të saj, me Laureten kemi folur edhe për atë vetë…

-Pse e ke zgjedhur këtë profesion?
Arti ka qenë gjithmonë pasioni im,mirpo në këtë lëmi e gjeta vetëveten. – Sa vite eksperiencë ke në botën e së bukurës? Eksperienc? Që nga dita e lindjes ndoshta (ha ha ha) Jo që gjashtë vite mirem me këte profesion.

Cilat janë sfidat me të cilat përballet një artiste make-up-i?
Si gjdo profesionist që deshiron të jetë ne hap me modën e grimit ësht normale të përballemi me sfida te ndryshme,por kur mbaron punën me pasion gjithqka duket lehtë.

Cili është ndryshimi mes grimit televiziv dhe grimit për një festë, për shembull?
Grimi televiziv duhet të jetë më i sakt i pastërt dhe pa shumë shkëlqim. Ndersa grimi i festave mvaret nga kërkesat e klientëve dhe rastin per te cilën bëhet grimi.

Cilat janë trendet e preferuara të këtij sezoni?
Toni i ngjyrave më te lehta,qërpik më voluminoz me fije natyrale 3D,vetulla me të plota,smokey eyes,buzëkuq vizëllues,kontur,highlight.

A arrin make up-i të krijojë iluzionin e ndërhyrjeve plastike në fytyrë?
Grimi gjdo vitë po bën qudira falë produkteve efikase,por normal deri në nje masë te caktuar.

Cili është produkti pa të cilin nuk bën dot?
Pa Asnjëren …Por unë i jap rëndesi foundation(kremrave per fytyr ne pergjithësi)qërpiket dhe buzëkuqi.

Cili është gabimi që bëhet shpesh në make up?
Jo aplikimi i duhur i make-up

Çfarë duhet bërë që make up-i të zgjasë sa më shumë?
Egzistojn Fiksus të ndryshëm,mirpo më së shumti bazohem te kualiteti i kozmetikës.

Çfarë i sugjeron një vajze në ditën e dasmës?
Një grim Profesional me shkëlqim dhe tone më te buta.

A jeni edhe ju të mendimit se çdo ditë e më shumë po shikohet tendenca e femrave për t’i dhënë më shumë rëndësi pamjes së jashtme sesa asaj të brendshme?
Nuk mund të them një përgjigjje te sakt sepse gjdo femër i jep pamjës se jashtëme rëndësi,por mbrendësia ka rolin kryesor.

Cilën nga VIP-at e huaj do të doje të kishe në karrigen tënde?
Ndoshta Adriana Lima

A mendon se puna yte është punë e lodhshme?
Jo.E Bëj me shumë dashuri dhe pasion ndjehem e kompletuar

Për në fund, një këshillë për të gjitha vajzat që do ta lexojnë këtë intervistë?
Besoni në kreativitetin tim dhe ejani na vizitoni./IMM

studio2640_1866173440323974_1208458648_n

Studio Dodona

You may also like

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in EKSKLUZIVE