TV

TV21‬ fillon transmetimin nga 21 shtatori. Ja ku mund ta ndiqni!

0

Televizioni më i ri në Maqedoni, pjesë e RTV21 Media, TV 21 do të filloj transmetimet këtë muaj. Jo më kotë është vendosur që data e startit të jetë data 21 shtator.
TV 21 ka licensë kombëtare për territorin e Maqedonisë dhe do transmetoj në formatin HD.
Ndërkohë ka përfunduar edhe studio e regjisë dhe lajmeve.

11953138_1466614480332787_5429300438515106987_n

Ja ku mund ta ndiqni TV 21:

Për përdoruesit e platformës MAXTV nga T-Home, TV21 do të transmetohet në kanalin 21. Programi fillon me datë 21 Shtator dhe deri atëherë do të emitohet program eksperimental.

11986346_1467166670277568_3743158134736377134_n

 

Sinjalin eksperimental për kanalin e ri RTV 21 në Maqedoni mund ta merrni në keto frekuenca:

Satellite name: Intelsat 10-02 (0.8°W)
Frequncy: 12735.00
Symbol rate: 8800
Fec: 5/6
Polaarity: H
Modulation: QPSK

Për territorin e Shqipërisë TV 21 do mund të ndiqet nëpërmjet platformës Tring Digital.

tv 21 mk

Së shpejti do të jetë aktiv edhe portali i ketij televizioni ne adresen tv21.mk

 

You may also like

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in TV