Miss Universe Albania 2016 është Lindita Idrizi

Miss Universe Albania ka pak minuta që ka kurorëzuar më të bukurën e këtij kompeticioni. Ajo quhet Lindita Idrizi, është 19 vjeç nga Elbasani dhe do të jetë përfaqësuesja e Shqiperisë në Miss Universe 2016.

13268142_1193789143994946_5506425229458211129_o

Finalistja tjetër Endrra Kovaçi është shpallur Miss World Albania, e cila do të përfaqësojë Shqipërine në kompeticionin e bukurisë botërore.

12961542_1163574067016454_2983219577977010386_n

Përveç dy fitueseve kryesore gjate mbrëmjes u shpërndanë edhe disa çmime te tjera. Kështu Miss Eleganca u shpall Arvenita Morina, Miss Buzeqeshja – Erlinda Deda dhe Miss Bikini – Adea Mehmetaj.

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.