Netflix publikon listën me 10 filmat më të famshëm të platformës

This image released by Netflix shows Chris Hemsworth, left, in a scene from "Extraction," premiering this week on Netflix. (Jasin Boland/Netflix via AP)

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Kur vjen puna te shikimet e filmave dhe serialeve, Netflix tregohet tepër i rezervuar duke preferuar të mos publikojë shpesh të dhëna në lidhje me transmetimin. Mirëpo së fundmi publikoi një listë me 10 filmat origjinalë më të popullarizuar.

Në vendin e parë renditet “Extraction”, një film me Chris Hemsworth, me 99 milionë shikime, që tërhoqi vëmendjen që muajin e parë të transmetimit. Pas “Extraction” qëndron filmi me protagoniste Sandra Bullock, “Bird Box” me 89 milionë, e ndjekur nga “Spenser Confidential” dhe “6 Underground”. “The Irishman” renditet në vendin e gjashtë, pas “Murder Mystery”.

Lista e plotë

  1. Extraction (99 milionë)

  2. Bird Box (89 milionë)

  3. Spenser Confidential (85 milionë)

  4. 6 Underground (83 milionë)

  5. Murder Mystery (73 milionë)

  6. The Irishman (64 milionë)

  7. Triple Frontier (63 milionë)

  8. The Wrong Missy (59 milionë)

  9. The Platform (56 milionë)

  10. The Perfect Date (48 milionë)