Nga nesër nis transmetimi i leksioneve për maturantët në RTSH

Ministrja e Arsimit Besa Shahini, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka njoftuar maturantët se duke filluar nga nesër do të marrin leksione në RTSH.

Shahini deklaron se duke filluar nga e hëna në të premten në orën 13:30- 14:30 do të jepen leksione matematike, biologjie dhe kimie.

‘Për maturantët: Duke filluar nga nesër, çdo ditë, nga e hëna në të premten, ora 13:30-14:30, në programin RTSH Shkollë do të ketë një hapësirë të dedikuar vetëm për ju nga Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, me leksione të lëndëve matematikë, biologji dhe kimi, në RTSH-1’, shkruan ministrja./ CNA.al

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.