Njhuni me 24 konkurentët e Festivalit të 55-të të RTSH!

Televizionin Publik, mbremjen e se Martes në edicionin qëndror të lajmeve shpalli 24 artistët që do të garojnë ne eventin tradicional të fundvitit, për të përfaqësuar shqipërinë në Eurovision 2017, që këtë vit do të mbahet në Kiev të Ukrainës.

Më poshtë gjendet edhe lista e 24 konkurentëve, pretendentë për në Eurovision Song Contest 2016 se bashku me këngët që ata do të konkurojnë!

 

 

 1. Albulena Jashari

“Fjalët ia lë zemrës”

Muzika: Marsela Çibukaj, Briz Musaraj

Teksti: Gerald Xhari

 

 1. Classic Boys

“Dashuria për jetën”

Muzika: Endri Sina

Teksti: Saimir Braho

 

 1. Dilan Reka

“Mos harro”

Muzika: Edmond Zhulali

Teksti: Agim Doçi

 

 1. Edea Demaliaj

“Besoj në ëndrra”

Muzika: Fabian Asllani

Teksti: Edea Demaliaj

 

 1. Edona Vatoci

“Mirëmëngjës”

Muzika: Edona Vatoci

Teksti: Edona Vatoci

 

 1. Elson Braha

“Edhe një herë”

Muzika: Adrian Hila

Teksti: Pandi Laço

 

 1. Erlind Zeraliu

“Dhimbja e gëzimit”

Muzika: Vasil Tole

Teksti: Fatos Arapi

 

 1. Fabiola Agalliu & Agnesa Çavolli

“Shkon e vjen”

Muzika: Sokol Marsi

Teksti: Fabiola Agalliu

 

 1. Festina Mejzini

“Atje lart”

Muzika: Eriona Rushiti

Teksti: Eriona Rushiti

 

 1. Flaka Krelani

“S’dua t’flas”

Muzika: Qëndrim Krelani

Teksti: Qëndrim Krelani

 

 1. Franc Koruni

“Macka”

Muzika: Franc Koruni

Teksti: Franc Koruni

 

 1. Genc Salihu

“Këtu”

Muzika: Genc Salihu

Teksti: Genc Salihu

 

 1. Linda Halimi

“Botë”

Muzika: Klodian Qafoku

Teksti: Gerald Xhari

 

 1. Linda Rukaj

“Vija e lumit”

Muzika: Linda Rukaj

Teksti: Linda Rukaj

 

 1. Lorela

“Me ty”

Muzika: Alban Kondi

Teksti: Turjan Hyska

 

 1. LYNX

“Sot”

Muzika: LYNX

Teksti: LYNX

 

 1. Luka & Serxhio Hajdini

“Koha plaket”

Muzika: Serxhio Hajdini

Teksti: Luka Hajdini

 

 1. Neki Emra

“Dashuri dhe urrejtje”

Muzika: Neki Emra

Teksti: Albatros Rexha

 

 1. Orges Toçe

“Shi diamantësh”

Muzika: Orges Toçe

Teksti: Orges Toçe

 

 1. Rezarta Smaja

“Pse prite gjatë”

Muzika: Xhevdet Gashi

Teksti: Arsim Bujaku

 

 1. Tiri

“Më zgjo”

Muzika: Enis Mullaj

Teksti: Sokol Marsi

 

 1. Yll Limani

“Shiu”

Muzika: Yll Limani, Ilirjana Blakaj

Teksti: Yll Limani, Ilirjana Blakaj

 

 1. XUXI

“Metropol”

Muzika: Genti Lako

Teksti: Ana Gramo

 

 1. Xhesika Polo

“Eva jam unë”

Muzika: Marko Polo

Teksti: Alex Seitaj

Ashtu si çdo vit, festivali i fundvitit në RTSH do të zgjasë tri netë, dy gjysmë finale dhe finalen e madhe, ku këngët do të përzgjidhen nga një juri e përbërë nga kritikë të artit dhe medias, por që do të ngelen sekret deri në natën e fundit të eventit.

Ndryshe nga vitet e kaluara ku në Eurovision merrte pjesë vetëm fituesi, Fest55 do t’i japë mundësinë që edhe fituesit e vendit të dytë dhe të tretë të kenë shansin të shijojnë nga afër magjinë e Eurovision.


Copyright IMAlbania.com

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.