Ashtu si ju kemi informuar edhe me pare Radio Televizioni Publik Shqiptar, kete sezon televiziv ka edhe prurje te reja sa i perket serialeve. Kjo e shtune do te sjelli premieren e dy episodeve te para te “Person of Interest” duke filluar nga ora 20:35.

Person of Interest, një nga serialet e zhanrit “crime drama”, i cili flet mbi John Reese (Jim Caviezel), një agjent i CIA i punësuar nga një bilioner misterioy i quajtur Harold Finch për të  a presumed-dead former CIA agent who is hired by a mysterious billionaire named Harold Finch (Michael Emerson), për të parandaluar krimet e parashikuar nga Machine, një sistem kompjuterik survejimi qe kontrollon identitetin e një personi të vetëm i parashikuar të jetë viktima e krimit ose vrasësi.

Seriali i cili numëron deri më tani 5 sezone, ku i fundit përfundoi këtë verë, është një prodhim i Warner Bross dhe është transmetuar në kanalin prestigjoz CBS.

Copyright IMAlbania.com

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.