Loading...

Eshtë një film që fsheh një film tjetër brënda. Si janë gjetur paratë? 13.000 km nga Shkodra në Vlorë, nga divjaka në Strugë, takime një për një me 100 biznese. Film që bashkoi Audiencen dhe Artistët në një ëndërr të përbashkët dhe sollën këtë film për kinema. Ky film zbulon vende ku natyra ka puqur […]

Read more

“Femrat” është film artistik me metrazh të gjatë, një komedi romantike, e para e këtij lloji në Shqipëri që pas viteve ’90. I prodhuar nga Rucksack Productions, një kompani me qendër në New York, “Femrat” kombinon talentet më të mira shqiptare me eksperencën më të mirë të huaj për të sjellë për herë të parë […]

Read more

Regjisore & Skenariste: Majlinda Kryeziu Realizues: Mensur Kadriu Maf Production

Read more

Drejt Fundit – Film Shqiptar i plote (D.H:Production) Regjisor /Skenarist : Drilon Hoxha Drejtor Fotografie:Miklovan Papaj

Read more

Film Shqip – Azemi 2015 Full HD

Read more

‘A PENSIVE PIECE OF CINEMA’ – London Front Row Reviews ‘A FIRST FEATURE AND A MASTERPIECE’ – Sight & Sound ‘AN ASSURED DEBUT’ – Göteborg International Film Festival In Joni Shanaj’s multilayered debut, a young man returns from his studies in the US, only to fall in love with a mysterious blonde nurse who might […]

Read more

Ralizoi – MAF PRODUCTION.. Regjia & skenari -MENSU KADRIU Producent -BUNJAMIN KURTISHI Montazhi – Mensur Kadriu Mbikqyres atistik -Agim Abdullahu Kamera-Mensur Kadriu -Bunjamin Kurtishi-Agim Abdula-Shkelqim Ukshini Muzika-Rrahman Kryeziu Zëri-Xhemail Osmani Koordinator-Bunjamin Kurtishi Skenograf-Shkelqim Ukshini Sekretar skene -Ridvan Rustemi Ndricimi-Xhelal Fera Grimi-Enis Murati I falenderoj gjith aktort qe kan mar pjes ne ket film sic jan […]

Read more

Letra Fatale është film shqiptar i xhiruar në vitin 2005 dhe i shfaqur më 12 dhjetor të vitit 2005 në Tiranë. Ai doli si një film nga mini-seriali “Njerëz dhe Fate” me regji nga Ylli Pepo dhe skenar nga Ruzhdi Pulaha. I xhiruar në Shqipëri dhe Itali. Përmbajtja Letra fatale është një film me tematikë mbi rininë dhe problemet e sotme sociale. Në qendër të vëmendjes është jeta dhe […]

Read more

Filmi “Edhe keshtu edhe ashtu” prodhim i vitit 1989. Regjia : Bujar Kapexhiu, Skenari : Bujar Kapexhiu, Producent : Shqipëria e re, Muzika: Ardit Gjebrea. Aktoret; Frederik Ndoci, Agim Bajko, Mirush Kabashi -AM-, Robert Ndrenika – AM -, Sesilia Plasari, Zeliha Sina, Tinka Kurti – AP -, Silva Mamoli, Vilson Gjoca, Met Bega, Merita Dabulla,

Read more

Filmi “Treni niset në shtate pa pese ” prodhim i vitit 1988. Regjia: Spartak Pecani, Skenari: Nexhat Tafa, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Aleksandër Lalo. Përmbajtja e filmit:Elteva e cila sapo ka filluar punë në bangën e shtetit fillon të flasë për dëmet e sjella nga puna e dikujt që po ndjek një zgjidhje […]

Read more

“Një vonesë e vogël” prodhim i vitit 1982. Regjia: Xhanfise Keko, Skenari: Bashkim Hoxha, Xh. Keko, Producent: Shqipëria e re, Muzika: Aleksandër Lalo. Heronjtë e filmit janë një grup fëmijësh Besiana, Dorina, Ermali, Kliti të cilët në 7 Mars fesën e mësuesit nisen për në shtëpinë e mësueses së tyre. Filmi është plot me situata […]

Read more

MIRELA Eshte nje Telekomedi Muzikore e realizuar ne vitin 1988, ne bashkepunim me Teatrin dhe Estrade – Tirane. Skenari dhe rregjizura e Leka Bungo Interpretojne: SHPRESA BERDELLIMA; AGIM BAJKO; VASILLAQ VANGJELI; VELI RADA; MARJANA KONDI; RABIJE HYKA; VEGIM XHANI etj

Read more
https://www.youtube.com/watch?v=o1V3oGsUfJE

“Gjoleka, djali i Abazit” Skenari dhe regjia Dhimitër Anagnosti. Producent: Albania General Vision me financim të Qendrës Kombëtare Kinematografike. Drejtor fotografie Spartak Papadhimitri. Kostumet: Durim Neziri. Prodhuar në vitin 2006 Përmbajtja Ngjarjet zhvillohen në një fshat të vogël në Shqipëri rreth viteve 30′ .Ky vend i izoluar dhe i dominuar nga patriarkalizmi, me të cilen rritet dhe djali […]

Read more
https://www.youtube.com/watch?v=vamNZb-UCa0

Prodhim i kinostudios ”Shqipëria e Re” 1987 Regjizor: Fehmi Hoshafi Skenarist: Kastriot Mahilaj & Fehmi Hoshafi Operator: Mihal Rama Kompozitor: Agim Krajka Me aktorët: Mirush Kabashi, Aleko Prodani, Rabie Hyka, Birçe Hasko, Xhulieta Kulla, Viktor Gjoka, Marta Burda, Fadil Hasa, Ingrid Mukeli, Dhurata Sefa, Dashuri Lloti, Suela Konjari, Marilda Cicani, Ali Dauti, Dhimitër Mara etj… […]

Read more
https://www.youtube.com/watch?v=Aint5muNBaU

Filmi “Një gjeneral kapet rob” është prodhuar nga Kinostudioja “Shqipëria e Re” në vitin 1980. Regjia: Spartak Pecani, Skenari: Skënder Hasko, Nexhati Tafa, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Aleksandër Lalo. Përmbajtja e filmit:Një fshat i bukur bregdetar… Çeta vullnetare e fshatit gjatë stërvitjes ushtarake ndez fantazinë e fëmijëve. Duke imituar të rriturit dhe duke […]

Read more
https://www.youtube.com/watch?v=Snw-x9GlRa0

Filmi “Fillim i vështirë” prodhim i vitit 1986. Regjia: Albert Xholi, Skenari: Shpresa Vreto, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Aleksandër Peçi. Përmbajtja e filmit”Rreziku i ardhjes së njerkës” vjen papritur në jetën e Bledit të vogël. Ky lajm që vogëlushi e mëson rastësisht ishte një shok emocional për të. Nga ana tjetër kjo ndikon […]

Read more