Arilena Ara konkurente në “Fest 56”?!

Pasi korri sukses jo vetëm brenda por edhe jashtë kufijve të Shqipërisë, këngëtarja e njohur edhe një herë do i rikthehet festivaleve, këtë herë atij të fundvitit.

Jemi duke folur për Arilena Arën, këngëtarja e cila prej një viti ka fituar zemrat e publikut me hitin “Nëntori”, kënga konkurrente në “Kënga Magjike” në të cilin mori dhe çmimin e tretë.

Sipas “Express”, Arilena do të jetë një nga këngëtaret që do të konkurrojë në festivalin e fundvitit, një event ky prej të cilit del dhe kënga fituese e cila na përfaqëson si shtet në Eurovision.

Për këtë material muzikor, Arilena është duke punuar me kompozitorin e njohur Darko Dimitrov dhe këngëtarin Lindon, duke i besuar në këtë mënyrë bashkëpunëtorëve të njëjtë të këngës së njohur “Nëntori”. /Blitz.al/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.