Intervistë Ekskluzive | Rrëfehet Zhaklin, blogger-ja e parë e seksit në Shqipëri!

Tashmë të gjithë e njohim. Javët e fundit ajo është parë shpesh në ekran duke folur për një temë sa aq të “turpëshme” por...

EKSKLUZIVE | “C’est la vie”, zbulohet çifti i parë konkurent në emisionin e Marina...

Tashmë prej javësh është përfolur për formatin e ri të Marina Vjollcës në Televizionin Klan,“C’est la vie” (Kjo është jeta), një spektakël i cili...

#EKSKLUZIVE | Zbulohet ekrani i ri ku do të shohim Roza Latin!

Pasditen e sotme, moderatorja e njohur e ekranit Roza Lati, nëpërmjet një njoftimi në instagram bëri të njohur emrin e emisionit të saj më...

EKSKLUZIVE | Gazeta Express vjen me një kanal televiziv

"Express", një prej mediave më të mëdha online në Ballkan tashmë do të hapi së shpejti kanalin e vetë televiziv. Mesa duket, emisionet prodhim i...

EKSKLUZIVE | Apartamenti 2XL, ja kur do të nisë sezoni i ri!

Rikthehet në ekranin e Vizion Plus spektakli i humorit Apartamenti 2XL. Format unik me protagonistë aktorët Julian Deda dhe Albano Bogdo, bazuar tek batutat dhe...

Intervistë Ekskluzive | Orjan Lika: Të gjitha femrat e showbizit ma lypin!

Është balerini shqiptar më i kërkuar për momentin, lëvizjet e tij tepër të veçanta dhe me një trup të palestruar kanë bërë që balerini...

Zbuloni datën e startimit të “Içerde”, serialit të shumëpritur në Klan Plus!

Ashtu siç ju informuam ekskluzivisht në muajin shkurt, rreth një prej serialeve më të kërkuar nga shikuesit shqiptar, të titulluar Icerde. Nën drejtimin e...

Moderatore lajmesh në Ora News? Përgjigjet Sonila Meço!

Ditën e djeshme një numër i madh portalesh transmetuan lajmin se Gazetarja dhe Moderatorja Sonila Meço duke filluar nga Shtatori do të ishte si...

Rikthehet MasterChef Albania me edicionin e katërt!

E ndërsa jemi në javët e fundit të mbylljes së sezonit edhe për disa televizione, tashmë zbulohen edhe formatet e para që do të...

INTERVISTË EKSKLUZIVE | Rrëfehen 2-Dotsat e Fiksit: Dorian Ramaliu & Devis Muka

Të gjithë i njohim Devisin dhe Dorin. Ata janë një nga duot më të mira dhe më natyrale të Top Channel, jo vetëm para...

RTSH “ndez motorrat” e kanaleve digjitale në Shtator, shtohen edhe dy kanale të reja

Tashmë prej një kohësh Radio Televizioni Shqiptar ka filluar ndërtimin e platformës digjitale dhe njëherazi edhe procesin e digjitalizimit në Republikën e Shqipërisë. Proces...

Dancing with the Stars | Edhe sa do të presim për edicionin e ri?

Fillimi i sezonit televiziv 2016 - 2017 këtë në prezantimin e programacionit të Vizion Plus përfshinte edhe edicionin e shtatë të spektaklit Dancing with...

Dojna Mema: Do të bëja gjithçka për veten time por asgjë për të shitur...

Ka ditur gjithmonë të ecë me hapa të vegjël por të sigurt. Ajo është padyshim një ndër emrat më të mirë të Top Media. Nuk...

Rrëfehet Erion Dushi, spikeri i lajmeve në TCH: Profesioni im nuk ka lidhje me...

Erionin ishte e veshtirë ta takoje. Përveç orarit të punës ai është I angazhuar edhe në dublimet e filmave vizatimore, I rezervon kohe miqve...

Ja kush e zvëndëson Arian Konomin si kryeredaktor në Big Brother 9!

Tashmë Arian Konomi ashtu siç është publikuar edhe në disa media nuk do të jetë më pjesë e stafit të Big Brother Albania 9,...

“Lufta e Nuseve” nga 5 Marsi në Televizioni Klan

Ndërsa u vendosën dy javët e fundit të Shkurtit për të filluar, më në fund Televizioni Klan ka caktuar datën finale për fillimin e...

A do të ketë ndryshime në Portokalli? Zbuloni më shumë…

Lajmi se në sezonin e ri të Portokalli do të kishte ndryshime në moderim dhe staf bëri që shumë media të vinin në dyshim...

Zbuloni datën e startimit të “Do You Have An Idea”!

Do You Have an Idea, formati i cili sjell idetë duke i shnderruar në realitet tashmë është gati për të filluar! Tring do të prodhojë...

Televizioni Klan siguron të drejtat e “İçerde”

Pas blerjes së të drejtave të sequelit Kosem Sultan, Televizioni Klan ka bërë blerjen e dytë për këtë sezon televiziv. IMAlbania.com, ka arritur të zbulojë...

Rikthehet “Lufta e Nuseve 3”!

Prej disa muajsh ju kemi bërë me dije për fillimin e sezonit të rradhës të "Lufta e Nuseve", reality show-t  i cili edhe këtë vit do...

EKSKLUZIVE | Florian Agalliu & Ami moderator të “Dancing With The Stars 7”

Mesa duket Florjan Agalliu, do te jete serish ne "Dancing With The Stars". Kesaj rradhe jo më si konkurent, por si moderator i spektaklit. Burime...

TV Klan i interesuar për blerjen e të drejtave të “Cesur Ve Guzel”

"Cesur Ve Guzel "seriali më i ri turk i cili po merr një audiencë rekord në Turqi, i cili bëri bujë për shkak se...

#IMAnëFestë | Zbuloni programin festiv të TV Klan për Vitin e Ri 2017!

Gara tashmë për televizionet kryesore në vend për programin e Vitit të Ri ka filluar dhe ashtu si çdo vit ne në IMA sjellim...

Your Face Sounds Familiar, ja kur do të nisë edicioni i dytë!

Pas suksesit të edicionit të parë rikthehet YFSF 2 në ekranin e Tv Klan. Spektakli ku artistët shqiptar shëndërrohen në yjet e muzikës botërore dhe...

“Bulza” vjen krejtësisht i rikonceptuar këtë sezon

Sezoni i ri televiziv në RTSH, ashtu si ju kemi informuar edhe më parë do të vij me një programacion të pasur edhe me risi. E...

Televizionet në garë për “blerje” analistësh

Vitet e fundit emisionet e aktualitetit dhe kryesisht ata të politikës në panelin e të ftuarëve kanë përfshirë edhe figurën e analistit. Sot arena...

RTSH vjen me “Mirëmëngjes Shqipëri”

Këtë sezon të ri televiziv RTSH uron shqiptarët me "Mirëmëngjes Shqipëri". Kështu do të titullohet formati i ri i mëngjesit në Televizionin Publik, që...

Intervistë Ekskluzive | Alex Seitaj: Jam alergjik ndaj injorancës dhe njerëzve sipërfaqësor

Personazhi i rradhës në rubrikën tonë të të intervistuarëve është pikërisht Aleks Seitaj, një djal me shumë talente, “multi-funksional”. E kemi njohur për herë...

Zbuloni datën e startimit të “Portokalli”!

Spektakli tradicional i të dielave në Top Channel, "Portokalli" do të rikthehet përsëri pas pauzës disa mujore të mbylljes së sezonit të tij, duke...

EKSKLUZIVE | Ja cili është projekti më i ri i Luana Vjollcës në Top...

Ndryshimet në programacionin e sezonit të ri në Top Channel me anullimet e disa programeve dhe largimeve në staf na bën të dyshonim se...

“Pa Limit” nga rubrikë në një show në Top Channel?!

Një nga rubrikat më të preferuara të "E Diell", spektaklit të së dielës në Top Channel i cili këtë sezon televiziv nuk do të...

Ekskluzive: Zbuloni të ftuarin e parë në ‘Xing me Ermalin”

Të gjithë jemi në pritje për debutimin e Ermal Maqit në ekranin e Tv Klan me 10 Shtator. Pasi zbuluam emrin e emisionit të ri...

Zbuloni emrin e ri të emisionit nga Rudina Magjistari, ja se kur do të...

Teksa para disa ditësh ishim në enigmë për emrin e emisionit të ri i cili do të rikthejë pas një viti mungesë Rudina Magjistarin...

Boom! Jonida Shehu mbetet moderatore e “Pasdite në Top Channel”

Pas shumë pikpyetjesh më në fund gjithçka është bërë e qartë. Ndërsa ishte menduar se Mira Kazhani do të lëvizte në emisionin e pasdites...

Dance with Me 3, zbulohen të tjerë emra…

Shtohet kureshtja për emrat e cast-it në pritje të edicionit të ri të Dance with Me. Deri tani kemi zbuluar për ju ekskluzivisht disa nga...

Kelvi Kadilli: Është më i lehtë “penetrimi” i publikut të TV-së sesa i radios!

Jemi mësuar që ta shohim në IN TV në emisionin e tij Vip Room, por ky nuk është i vetmi locacion i Kelvi Kadillit në...

Ekskluzive | Sezoni i ri në Vizion Plus. Zbuloni programet, serialet dhe datat e...

Data 5 shtator do të shënojë nisjen e sezonit të ri televiziv në kanalit tretë më të rëndësishëm në vend. Përos programeve të njohura...

Intervistë Ekskluzive | Ardit Murataj: Televizioni për mua është jetë!

Zgjodha që në hapsirën e intervistave në “InfoMedia Albania” të intervistojë moderatorin Ardit Murataj. Që në momentin e parë që e kam parë Arditin...

Largimet nuk kanë të ndalur nga Top Channel

Ky vit mesa duket mund të konsiderohet si më të i pa fat për Top Channel. Pas ikjes së disa prej gazetarëve dhe autorëve...

Rrëfehet velina e “Fiksit”, Gea Braha: Ndërhyrje estetike?! Preferoj të mbetem si më ka...

Ajo është një nga velinat më seksi të Top Channel, e shohim pothuajse përditë gjatë javës në Fiks Fare, aty ku është bërë e...

Intervistë Ekskluzive me Erand Hoxhën, aktorin shqiptar në Fast & Furious 8

Pak ditë më parë ju informuam se aktori shqiptar Erand Hoxha është bërë pjesë e produksionit Hollywood-ian, Fast and Furius 8. Kjo nuk është hera...

EKSKLUZIVE | Dancing With The Stars rikthehet në Janar

Pas përfundimit të tij natën e ndërrimit të viteve, ku fitimtare doli Dorina Mema, Dancing With The Stars, do të rikthehet përsëri me edicionin...

Intervistë | Kelvi Kadilli: “Kam dashur gjithmonë të jem në qendër të vëmendjes”

Ai është nga ata personazhe që vështirë i takon në ekranet shqiptare, Kelvi Kadilli, prezantuesi i ri i IN TV ka mundur të vihet...

Emi Canaj: E bukura nuk ka ardhur ende… | FOTO EKSKLUZIVE

Modelja Emi Canaj, e cila ka qënë pjesë e edicionit të parë të eventit 'Super Model of the World', sëfundmi ka hedhur hapat e para...

“Një pjesë e imja” nga e Hëna në TV Klan

Pas një kohe të gjatë pritje më në fund seriali turk i shumëpremtuar në Televizionin Klan, "Një Pjesë e imja", do të zvëndsojë telenovelën...

EKSKLUZIVE | Zbulohet shuma e shitjes së ABC News

Ashtu siç ju kemi informuar para disa orësh,kanali informativ i hapur prej Aleksandër Frangajt, ABC News, tashmë ka kaluar drejt shitjes tek dy biznesmen,...

Intervista me Rodolf Byku: Nga “The Voice” në bashkëpunimin me producentin e njohur suedez...

Rodolf Byku, i njohur me emrin artit si ROD, është një nga artistët që spikaten në The Voice of Albania 5. Pjesëmarrja e tij...

EKSKLUZIVE | “C’e Posta Per Te” në Top Channel me Arbana Osmanin?!

Ëndrra e shumëpritur e fansave të televizionit italian, tashmë duket se do të bëhet shumë shpejt realitet! Sezoni i ri televiziv në Top Channel, mesa...

Ja se kur do të startoj Big Brother Albania 9!

Data e fillimit të reality show-t më të ndjekur në Shqipëri, në fakt prej kohësh u bë një ndër enigmat më të mëdha për...

EKSKLUZIVE | Muhamed Veliu drejt Kryeministrisë ?!

Prej pothuajse disa ditësh në disa prej portaleve kryesore informative, është përhapur në formën e një thashethemi, se një prej gazetarëve më të njohur...