Big Brother Albania 8: Produksioni në dilemë për prezantuesen midis Albanës dhe Luanës

Sezoni i tete i reality show-t më të ndjekur në Shqipëri “Big Brother Albania” mezi po pritet nga puliku për tu shfaqur në ekranin e Top Channel. Një dilemë e madhe e këtij sezoni është se kush do të jetë prezantuesi apo prezantuesja, pas ikjes së prezantueses lider për shtatë vite rradhazi Arbana Osmani. Të shumtë janë kandidatët e përfolur si: Eno Popi, Ledion Liço, Ornela Bregu, Marina Vjollca por dy emrat më të lakuara nga produksioni janë dy bukuroshet Albana Osmani dhe Luana Vjollca. Albana Osmani për disa vite me rradhë ka prezantuar “Big Brother Fan Club“ dhe ka një bagazh të madh në fushën e prezantimt. Aktualisht ajo është moderatore në emisionin Fiks Fare. Eksperienca e saj në këtë lloj formati e bejne ate si nje nga me favoritet ne prezantimin e Big Brother Albania 8. Një emër tjetër që lakohet po kaq shumë është edhe emri i Luana Vjollcës. Bukuroshja e parashikimit të motit, vitet e fundit përveç prezantimit të disa formateve të rëndesishme si “Top Fest”, “Sumer Fest“ është bërë mjaft e dashur veçanërisht për publikun mashkullor për paraqitjen e saj joshëse duke guxuar edhe në tregun muzikor si këngëtare.

Big Brother këtë vitë vjen me sloganin “Para dhe Pushtet”. Burime të tjera brenda Top Channel na kanë deklaruar që një vemendje e madhe i është kushtuar studios të këtij viti, plus që dhe shtëpia do të pësoj ndryshime që pritet të na surprizojnë. Data se kur do filloj Big Brother Albania 8 nuk është bërë ende zyrtare nga produksioni por mendohet të jetë 6 Mars 2015. Ndërkohë janë zgjedhur disa nga konkurentët që do të hyjnë në shtëpinë e Big Brother, të tjerë po kalojnë fazën e seleksionimit. Për më shumë rreth këtij formati qëndroni me Info Media Albania.

IMA / G. Qerimi