“Do ja ha veshin Edi Ramës”/ Ralf Gjoni thumbon Kryemadhin: Vetëm në krevat mund ta bësh!

Nga foltorja e Kuvendit, Ralf Gjoni ka thumbuar kryetaren e LSI Monika Kryemadhi. Kjo e fundit, teksa fliste për shembjen e Teatrit Kombëtar disa ditë më parë, u shpreh: Unë do ja ha veshin Edi Ramës!

Deputeti Gjoni, nga Kuvendi, kujtoi deklaratën.

“Ata që braktisën teatrit, ata që janë me ju treshe në krevat. Ato që kanë fantazi për ngrënie veshi. Si mund t’ja hash veshin atij! Se ai është i gjatë. Vetëm shtrirë në krevat mund t’ja hash veshin”, tha Gjoni.

Ai foli dhe për reformën zgjedhore, duke u shprehur se na duhet një sistem i ri zgjedhor me lista të hapura.