Feride Kuqi përfaqësuesja e Shqipërisë në Miss Supranational 2015

Modelja Feride Kuqi, një nga vajzat pjesëmarrëse në Miss Shqipëria 2015, ku u vlerësuar me kurorën e Miss Fotozhenisë do të jetë përfaqësuesja e Shqipërisë në eventin ndërkombëtar prestigjioz të bukurisë Miss Supranational 2015.

1013620_886999594740440_2076033071514310859_n

Edicioni i 7-të i konkursit te bukurise zhvillohet në qytetin e Krynica-Zdrój, Poloni dhe finalja e madhe do të mbahet më datë 4 Dhjetor 2015. 80-të janë vajzat nga e mbarë bota që konkurojnë këtë vit për titullin e më të bukurës. Ato prej datës 16 nëntor ndodhen në Poloni ku do të zhvillojnë një tur në vendet më të bukura të lokalitetit, si dhe do të jenë pjesë e shërbimeve fotografike, intervistave.

Nata finale do të transmetohet Live në TV dhe internet.