Kënga Magjike, fillon numërimin mbrapsht

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Gara për festivalin e Këngës Magjike, tani po numëron orët. Edicioni i 15-të i saj nis siparin nesër, në datë 28 Nëntor me natën e parë gjysëmfinale, për të vijuar më pas në datat 29 dhe finalja e madhe në daten 30 Nëntor, në Pallatin e Kongreseve. Ky edicion do të sjellë në skenë zëra të rinj dhe do të rikthejë zëra te cilat i kanë munguar kohët e fundit festivaleve.

Ndryshe nga edicionet e tjera, këtë vit moderatori Ardit Gjebrea nuk do të kete përkrah dy femra bukuroshe, por dy djem shumë simpatik dhe të pëlqyer për publikun e gjërë. Ata do të jenë dy aktorë humori, bëhët fjalë për Ermal Mamaqin dhe Ervin Bejleri, të cilët do ta ndryshojnë rrjedhën e festivalit me batutat e tyre. Ajo çfarë nuk ka ndryshuar është përcaktimi i fituesit. Edhe këtë vit ai do të zgjidhet nga votat e artistëve, duke votuar për njëri-tjetrin. Nga ky votim do të përzgjidhen 20 finalistët e natës së finale. Me të mirat apo të këqijat e veta ky lloj votimi ka rezultuar efikas në përcaktimin e fituesit.

Këngëtarët e natës së parë janë:

 1. THE CODE
 2. EGZONA ft. STRING STRING
 3. LIND ISLAMI
 4. ERJON BECI
 5. RUDINA DELIA ft. KITIO
 6. SARDI
 7. XHEJSI JORGAQI & ÇARTANI
 8. ENTELA ZHULA
 9. KSAL
 10. DEVIS XHERAHU
 11. LYNX
 12. XHOI
 13. DORINA TIKO
 14. GJERGJ LEKA
 15. ADELINA THAQI
 16. ERA RUSI ft. GBMC
 17. MARIZA IKONOMI
 18. RONELA HAJATI
 19. MIHRIJE BRAHA
 20. BOJKEN LAKO BAND
 21. BESA
 22. ENDRI & STEFI ft. CRAZY BAN

Përgatiti për IMA / I. Loshi