Megi Luka, ja kush është fituesja e “Miss Universe Albania 2015”

Megi Luka është vajza që është kurorëzuar mbrëmjen e djeshme si Miss Universe Albania 2015. Bukuroshja Luka është përzgjedhur edhe si Miss Social Media, si më e votuara edhe në rrjetet sociale. Juria e përbërë nga kryetar aktori italian Gabriel Garko, Bleona Qereti, Armina Mevlani dhe Heidi Lushtaku kanë vendosur bukuroshen nga Fushë-Kruja si përfaqësuesen e Shqipërinë në Shangai në Miss Universe 2015.

1442759958megimiss.jpgfaqe

Duke filluar nga kjo e diel, Megi është pjesë e vajzave shoqëruese të Telebingos Shqiptare, në programin “E diela Shqiptare”, në Tv Klan

Spektakli i organizuar në Pallatin e Kongreseve ka pasur shumë të ftuar VIP, disa prej të cilëve Çiljeta Xhilaga, Noizy, Era Istrefi etj.

Marre nga Class

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.