Mtv Music Awards, Rihanna do të vlerësohet me çmimin Vanguard Award

LOS ANGELES, CA - SEPTEMBER 6: Rihanna arrives at the 2012 MTV Video Music Awards at Staples Center on September 6, 2012 in Los Angeles, California. (Photo by Kirkland/PictureGroup)

Eventi prestigjoz MTV Video Music Awards 2016 do të nderojë këngetaren Rihanna me çmimin “Michael Jackson Video Vanguard Award”, për ndikimin e saj në muzikë, në kulturën pop, në modë, në kinema dhe në filantropi gjatë kësaj dekade. Rihanna do të performojë gjatë shfaqjes, për herë të parë live nga Madison Square Garden në New York të dielën e 28 gushtit.

In Italia gli MTV Video Music Awards andranno in onda su MTV (in esclusiva su Sky al canale 133) nella notte tra domenica 28 e lunedì 29 agosto dalle 2.00

Dy herë fituese e VMA “Video of the Year”, Rihanna është artistja e re si soliste që ka arritur për 14 herë të renditet me këngët e saj në pozitën n. 1 të klasifikimit Billboard Hot 100 në kohë rekord. Hit-et e saj  janë sot disa nga videot me të sipikatura të muzikës botërore, nga “Umbrella”, “We Found Love”, tek “Diamonds” deri tek bashkëpunimi i saj më i fundit me Drake në këngën “Work”.

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.