“MTV Video Music Awards”: Fituesit!

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Mbrëmjen e djeshme në Los Angeles  është zhvilluar eventi i përvitshëm muzikor “MTV Video Music Awards”.

Ne këtë edicion të 31-të Miley Cyrus ka triumfuar duke u vlerësuar me çmimin “Videoja e Vitit”, me hitin “Wrecking Ball”.

Mbretëresha e mbrëmjes ka qenë Beyonce, që ka performuar për rreth 20 minuta hitet e albumit të saj të fundit. Në skenë i janë bashkuar edhe bashkëshorti Jay Z dhe vajza Blue Ivy, duke i bërë të ditur mbarë botës që ata vazhdojnë të jenë një familje e bashkuar.

Nicki Minaj ka performuar hitin saj të fundit “Anakonda”. Një performancë, që duket se ka habitur edhe Rita Ora-n, nga reagimet e saj gjatë performancës. Një tjetër performancë ishte edhe bashkëpunimi i fundit mes Iggy Azaleas dhe Rita Ora, “Black widow”. Yjet që nderuan “MTV Video Music Awards” ishin edhe Jennifer Lopez, Chris Brown, Taylor Swift dhe shumë artistë të tjerë.

Lista e plotë çmimeve

Best Video of the year, Miley Cyrus (Wrecking Ball)
Best Hip-Hop Video, Drake ft. Majid Jordan Hold On (We’re Going Home)
Best Male Video, Ed Sheeran ft. Pharrell Williams (Sing)
Best Female Video, Katy Perry ft. Juicy J (Dark Horse)
Best Pop Video, Ariana Grande ft. Iggy Azalea (Problem)
Best Rock Video, Lorde (Royals)
Artist to Watch, Fifth Harmony (Miss Movin’ On)
Best Collaboration, Beyonce ft. Jay Z (Drunk in Love)
MTV Clubland Award, Zedd ft. Hayley Williams (Stay the Night)
Best Video of the social media, Beyonce (Pretty Hurts)
Best Cinematography, Beyonce (Pretty Hurts)
Best Editing, Eminem (Rap God)
Best Choreography, Sia (Chandelier)
Best Direction, DJ Snake & Lil Jon (Turn Down For What)
Best Art Direction, Arcade Fire (Reflektor)
Best Visual Effects, OK Go (The Writing’s on the Wall)

Artikulli paraprakPushimet vanitoze të Vip-ave shqiptarë!
Artikulli tjetërShpëtim Saraci: Shkoj në Top Channel, padyshim ekrani më modern shqiptar