Ndryshime edhe në The Voice of Albania. Prezantues dhe trajner i ri?

Revolucioni i Top Channel duket se do të prek edhe një prej formateve më të shumë pritur të sezonit të ri, The Voice Of Albania.

I mbërritur në sezonin e tij të 6-të, talent show i drejtuar nga Ledion Liço nga sezoni i parë, këtë vit ka gjasa të ndryshojë pikërisht prezantuesin historik të formatit, ka raportuar Blitz.al. Po sipas të njëjtit burim ndryshime do të ketë edhe në panelin e jurisë. Gjatë pesë edicioneve të kaluar kemi parë të ulen në poltronat e jurisë emra si Elsa Lila, Aurela Gaçe, Miriam Cani, Elton Deda dhe së fundmi Genc Salihu dhe Jonida Maliqin, ndërsa kanë mbetur të pandryshuar Alma Bektashi dhe Sidrit Bejleri. Flitet se ish prezantuesja e Portokalli, Eneda Tarifa është një nga emrat prwtendent për një nga trajnerët e ri të edicionit të gjashtë. Megjithatë asgjě nuk është e sigurt dhe nuk ka asnjë konfirmim nëse Eneda do të jetë apo jo në këtë pozicion të ri në Top Media. Mbetet vetëm të presim në ditët në vazhdim për detaje të tjera.