“Odio le Favole” e shqiptarit Ermal Meta kualifikohet për në finalen e Sanremo 2016

Kantautori shqiptar, Ermal Meta është kualifikuar sot për në finalen e këngëtarëve të rinj “Sanremo 2016”, me këngën “Odio le favole”.

Lexo edhe: Një shqiptar në Saremo 2016. Njihuni me Ermal Metan dhe sukseset e tij!

34-vjeçari mori 59 % të votave të publikut pas garës përballë Irama me këngën “Cosa restera”, ndërsa  Chiara Dello Iacovo fitoi me 64% të votave, ndaj Cecile me këngën “N.E.G.R.A”.

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.