Pas Kastro Zizos edhe ky këngëtar i njohur del kundër festivalit të RTSH: Nuk do marr më pjesë kurrë

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Pas shumë rikthimeve të emrave të njohur të muzikës në vend dhe njëkohësisht prezantuesit Adi Krasta, ka patur shumë komente lidhur me Festivalin e RTSH-së. Një nga ngjarjet më të përfolura në media ishte edhe “censurimi” i këngës së Kastro Zizos, i cili reagoi ashpër kundër festivalit, ndaj të cilit lëshoi deklarata të forta.

Por siç duket, Kastro nuk qënka i vetmi i zhgënjyer nga ky festival. Një ndër ta është edhe Ylli Limani, i cili ishte një ndër konkurrentët e vitit të kaluar. I pyetur nga “Thumb” përse ka zgjedhur që të mos marrë pjesë edhe këtë vit, Ylli është shprehur se nuk i ka lënë një shije aspak të mirë.Madje ai ka deklaruar se nuk do të marrë më kurrë pjesë në Festivalin e RTSH-së.“Nuk do marrë më kurrë pjesë. Nuk më ka lënë një shije të mirë” u shpreh Ylli./intv

Artikulli paraprakGazeta franceze / Luiza Xhuvani, nëna heroinë që shkëlqen në skenë pas dramës familjare
Artikulli tjetërArrestohet i dashuri pasanik i Viola Spiros, bos kokaine në Itali