Pas ndarjes me Tuba Büyüküstün, ish-partneri 7 vjet më i ri me Suran e “Kurt Seit dhe Sura”?

Pas lajmit për ndarjen e tij nga aktorja Tuba Büyüküstün, Umut Evirgen mesa duket është duke u njohur me një tjetër aktore turke.

Sipas blogerëve turq, shpresa për një ribashkim midis Tuba dhe Umut dukej sikur zbehej me çdo ditë që kalon. Biznesmeni turk Umut Evirgen tashmë është i interesuar për një aktore tjetër të famshme, Farah Zainab Abdullah e cila njihet ndryshe si Sura nga publiku shqiptar në serialin “Kurt Seit dhe Sura”, i shfaqur në TV Klan.

Ata me gjumë gjasa janë njohur nga një mik (ka shumë të ngjarë një mik i ndërsjellë i quajtur Engin Aikanat, i cili së fundmi u bë menaxher i biznesit të Farah-ut).

Burime pranë çiftit zbuluan se Tuba u nda me bashkëshortin e saj në fillim të krizës së koronavirusit, dhe vendosi të kalojë kohën e karantinës përkrah vajzave të saj binjake, Maya dhe Toprak.

Tuba Büyüküstün ishte martuar me artistin turk Anwar Saylak, babai i dy vajzave të saj, dhe ajo e la atë në qershor 2017 pas 6 vitesh martesë, për të marrë shpejt një marrëdhënie me biznesmenin Umut Evirgen, i cili është 7 vjet më i ri se ajo./InfoMediaAlbania/