“Plas” në Kënga Magjike, Flori Mumajesi rrëmben çmimin e parë!

Flori Mumajesi eshte fitues i edicionit të 20-të të Këngës Magjike, pas votimin nga vetë kolegët.

Mumajesi ka arritur një rezultat shumë pozitivë, pasi me më shumë se 100 pikë ka lënë në vendin e dytë Aurela Gaçen dhe Eli Farën. Ndërsa vendin e tretë ka arritur që të marrë Fifi dhe Mc Kresha.

 

Pasi mori çmimin Flori u shpreh: “Tani është momenti kur plas vërtet, se më kanë hipur të dridhurat. Gjithë këto vite këtu në këtë festival, me ju në krah. Përfshirja juaj në këtë këngë më ka bërë të lumtur si në ëndërr. Nëse nesër nuk bëj më muzikë, këtë energji e kam ndjerë këtë kohë, pasi e kam shijuar aq bukur sa nuk di ta them. Ju dua juve!”

Cmimet e tjera:

“Kënga Hit” Aurela Gaçe & Eli Fara

“Best Balade” Flori Mumajesi

“Çmimi i Interpretimit” Era Rusi

“Best Performance” Ronela Hajati

“Etno Trend” Artiola Toska dhe Bruno

“Best to Invest” Krusita

“Magjia e Parë” Lorenc Hasrama dhe Olsi Bylyku

“Çmimi RTV21” Ardit Çuni dhe Daniela Toçi

“Best Male Voice” Mentor Haziri

Me “Çmimin e Kritikës” Rozana Radi

“Çmimi i Produksionit” Kejsi Tola

Çmimi “Euro Trend” Manuel Moscati dhe Matteo Becucci

“Best Artist on Web” Fifi dhe MC Kresha

“Best Duet” Flori Nazifi dhe Inis Neziri

“Kënga stil” Rovena Dilo dhe ONAT

“Çesk Zadeja” Erik Lloshi

“New Artist” Wendi Mancaku

Çmimi i “Televizionit Klan” Klajdi Haruni

“Best Grup” Revolt Klan

“Best Female Voice” Venera Lumani