Xhensila i rikthehet sërish fronit në ‘Top Awards’

Prej 3 javësh rresht, “High Love” ka mundur të kryesojë klasifikimin e “The Top List” por duket se publiku shqiptar ende nuk është mërzitur me prurjen më të fundit të Xhensilës, duke e kthyer atë sërish në vendin e parë.

E publikuar rreth 2 muaj më parë, “High Love” ka marrë këtë javë fronin e klasifikimit të 20 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare, duke mposhtur kështu “Jena Na”, një këngë që për 4 javë pushtoi vendin e parë të Top Listës.

Kjo javë ka qënë e “qetë” sa i përket prurjeve të reja, pasi vetëm një i tillë është futur në listë dhe bëhet fjalë për Pre Menstural Syndrome – “Sugar”, këngë e cila ka lënë jashtë Nora Istrefin me “Majëm”.

Ndërkohë si këngët që janë ngjitur me më shumë pozicione janë “Njësoj” e Elvana Gjatës dhe “My Girl” e Adrian Gaxhës dhe Franques ndërsa ajo që ka humbur më shumë pozicione është Butrint Imeri me “E jona”.

Ju mund të vazhdoni të votoni të preferuarit tuaj në faqen zyrtare të “Top Awards”:topawards.top-channel.tv. Gjithashtu po në këtë adresë, mund ta na sugjeroni këngët që mendoni se duhen të jenë pjesë e këtij klasifikimi.

Ky është klasifikimi zyrtar, java e 41-të e “The Top List”, Top Awards:

Xhensila – High Love
Ardit Cuni ft. Vesa Smolica – Jena Na
Majk – Kcen
Ghetto Geasy ft. Majk – Ajo
Elvana Gjata – Njesoj
Flori Mumajesi ft. Ledri Vula – Beautiful
Alban Skenderaj – Engjell
Samanta ft. Gent Fatali – Na e dina
Butrint Imeri – E jona
Getinjo ft. Kida – Ku je
Capital T ft. Dhurata Dora – Bongo
Alban Skenderaj – Duart Lart
Ledri Vula ft. Flori Mumajesi – Nuk ma la
Lyrical Son – I re pishmon
Adrian Gaxha ft. Franques – My Girl
Dj Aldo ft. Melloquence – Hands up
Keisi – Sa larg (-2) (2)
Mc Kresha ft. Lyrical Son – Spo ma nin
Mimoza H – The Wild Woman
Pre Menstrual Syndrome – Sugar

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.