Zhvillohet ceremonia, Vjosa Osmani merr zyrtarisht detyrën e Presidentes së Kosovës

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Vjosa Osmani-Sadriu është zyrtarisht Presidente e Republikës së Kosovës. Sot është zhvilluar ceremonia e marrjes së detyrës, pasi u zgjodh të dielën me 71 vota. Osmani do të vazhdojë gjatë ditës me një sërë aktivitetesh.

10:00 Arritja e Presidentes së Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu

10:00 – 11:00 Ceremonia e revistës së trupave të Togut Ceremonial të Forcës së Sigurisë së Kosovës

11:00 – 11:30 Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, pret në takim ekipin e xhudistëve kampionë

11:30 – 12:00 Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, pret në takim nxënësit e Institutit ATOMI

12:45 Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, e shoqëruar nga Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, viziton Qendrën e Vaksinimit në Prishtinë

13:15 Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, bënë homazhe te Varri i Presidentit Ibrahim Rugova

13:30 Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, vendos buqetë me lule tek Memoriali për nder të të pagjeturve të Kosovës

13:40 Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, vendos buqetë me lule tek Monumenti “Heroinat”

14:30 Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, bën homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz

17:00 Presidentja e Republikës së Kosovës,
Vjosa Osmani Sadriu, pret në takim Komandantin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, gjenerallejtënant Rrahman Rama dhe gjeneralët e FSK-së.

BurimiNews31
Artikulli paraprakDua Lipa uron Presidenten e re të Kosovës me fjalët më të bukura
Artikulli tjetërTea në rrëfimin ekskluziv: Edhe Andi kishte të dashur sa ishim bashkë në emision