Adi Krasta i rikthehet Festivalit të Këngës në RTSH

Adi Krasta do jetë autori dhe drejtuesi i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar (RTSH), në fund të dhjetorit. Ai ka pranuar ftesën e drejtorit të përgjithshëm Thoma Gellci.

Për regjinë është zgjedhur Pali Kuke e për skenografinë Albi Cifligu, shkruan Gazeta Blic.

Gjithashtu Krasta, i cili pranohet si moderatori më i popullarizuar shqiptar kalon në “prime time” me programin e tij personal “A”.

Duke filluar nga java e parë e tetorit, sipas të dhënave nga lista programore e Top Channel, po bëhen përgatitjet që programi talk-show i tij të transmetohet të shtunën në ora 21:00.

Kjo është hera e gjashtë që Krasta e drejton këtë festival, pra më shumë se çdo prezantues tjetër.

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.