Ja arsyeja pse nuk janë paguar ende banorët e Big Brother Albania 8!

Pas lajmit se banorët e BBA 8, nuk kanë marrë paratë e fituara gjatë lojës, InfoMedia Albania ka kontaktuar me një nga banoret e...

Zyrtare: Tring konfirmon Blind Taste dhe Shopping Queens për një sezon të dytë

Tring Digital ka konfirmuar zyrtarisht për Info Media Albania se dy formatet e reja Blind Taste dhe Shopping Queens për një sezon të dytë. Formati i gatimit Blind...

Lajmet në serbisht, Kryeredaktori i TV Apollon, Ervis Kuçi përgënjeshtron lajmin

Faqja e facebook-ut Fieri ka shkaktuar orëve të fundit një debat të ashpër online, se një televizion lokal i qytetit të Fierit, jep lajme në...

Xhemi Shehu me një program të ri në Top Channel!

Sezoni i ri në Top Channel do të sjellë shumë supriza në programacion e tij, ku do të kemi edhe moderatorë të rinjë si edhe...

EKSKLUZIVE | Zbulohen disa nga personazhet e edicionit të dytë të “Dance With Me”!

Ndërkohë që kanë dalë disa nga emrat e personazheve pjesëmarrës në “Dancing With the Stars 6”, nuk kishte si të mungonte edhe programi rival...

Renato Mekolli i thotë jo “Dance With Me” dhe zgjedh “Dancing with the Stars”

Çdo edicion ai është ftuar nga producentja Holta Dulaku për të qenë pjesë e cast-it Vip të Dancing With the Stars, por ai i ka refuzuar...

Alba Çobaj shuan kureshtjen e fansave! Intervistë ekskluzive me finalisten e Big Brother Albania...

Ndryshe nga intervistat e zakonshme, InfoMedia Albania ka vendosur këtë herë të dal jashtë kornizës standarte për të realizuar një intervistë ekskluzive me finalisten e Big...

Blerta Tafani largohet nga Agon Channel. Nga 1 gushti në një tjetër ekran

Gazetarja e Agon Channel Blerta Tafani sot ka prezantuar edicionin e saj të fundit në këtë ekran. Bjondja e lajmeve nuk do të jetë më...

Angad Hasija: Shqiptarët janë thjeshtë të mrekullueshëm!

Aktori Angad Hasija, një nga meshkujt më të dëshiruar të momentit nga publiku femëror shqiptar ka pranuar të rrëfehet në një intervistë ekskluzive për InfoMedia Albania ku...

Romina Ruda largohet nga Agon Channel!

Autoria dhe një ndër moderatoret më të mira të televizionit Agon Channel Romina Ruda është larguar perfundimisht nga ky kanal. Ylli i emisionit Agon Land...

Zjarr Televizion së shpejti edhe në Tring Digital!

Zjarr Televizion, kanali më i ri kabllor gjeneralist i cili ka nisur transmetimet këto ditë në platformën Abcom, së shpejti do jetë i pranishëm...

Së shpejti kanalet Tring Sport në formatin HD

Pas blerjes se kampionatit eurpian te futbollit UEFA Champions League, Tring Digital ka rezervuar nje tjeter risi ne teknologjine e kanaleve sportive. Se shpejti kater...

FOTO EKSKLUZIVE | SummerLand hap sezonin e ri veror. Ja personazhet publike që ishin...

Një ndër emisionet më të ndjekur të ekranit të Agon Channel është emisionin rinor AgonLand,  në fokus të të cilit janë jo vetëm arti, lajmet...

Valer Kolnikaj i Big Brother Albania 7: Unë e di kush e fiton Big...

Valeri Kolnikaj është një ndër personazhet më të spikatur të edicionit të shtatë të Big Brother Albania. Ai gjithmonë ka ditur të jetë në...

Ekskluzive // Ish banorët e BBA 8 japin vlerësimin e tyre për finalistët. Cili...

Edicioni i tetë i Big Brother po numëron orët dhe pergatitjet për të qenë gati nesër për finalen e madhe janë në perfundim e sipër. Shtëpia më...

Edvin Peçi, arsyet e largimit nga Ora News dhe rikthimi në ekranin e Vizion...

Gazetari i njohur Edvin Peçi ka vendosur të largohet nga Ora News ku prej disa muaj drejtonte emisionin e mëngjesit "Ditë e re" sëbashku...

Aksidentohet aktorët binjakë të AlPazar dhe menaxheri i tyre Xhani Demika

Disa ditë më parë duke udhëtuar për në koncertin e tyre në Greqi, menaxheri Xhani Demika dhe aktorët e show-t të humorit “Al -Pazar”...

EKSKLUZIVE | Elhaida Dani, performanca për jurinë para finales së Eurovision Song Contest

Këngëtarja Elhaida Dani ka performuar e 26 disa minuta më parë në skenën e Eurosong në natën para finales dedikuar jurive profesionale, të cilat...

Ja se çfare do te veshin prezantueset e Eurovision Song Contest ne naten e...

Mirjam Weichselbraun, Alice Tumler dhe Arabella Kiesbauer jane tre prezantueset e ketij edicioni te Eurovision Song Contest. Pas nates se pare gjysemfinale qe kaloi me...

VIDEO EKSKLUZIVE | Elhaida Dani prova gjenerale ne Eurovision Song Contest

IMA nuk mban pergjegjesi mbi ngarkimin e kesaj video e cila eshte bere nga pale te treta. Ne kemi thjesh integruar linkun e videos. ...

Diedon Musa: “Alba është fituese e Big Brother… Çdo lot i saj përshkon...

Diedon Musa djali nga Mitrovica i cili pushtoi zemrat e të gjithë fansave të tijë në reality show-n Big Brother me sa duket nuk i buzëqeshi fati...

Andri Xhahu: “Elhaida Dani është një potencial. Fitorja! Gjithçka është e mundur…”

Eurovision Song Contest, kompeticioni muzikor më i rëndësishëm i muzikës europiane, këte vit është një nga më të lakuarit në median shqiptare dhe më...

Tù Sì Que Vales, nga 30 marsi në Vizion Plus. Kristi Popa anëtari i...

Duke filluar nga e hëna e 30 marsit në ekranin e Vizion Plus nis transmetimi i talent show-t “Tu si Que Vales”, një format...

Holta Dulaku, kryetare jurie në “Tú sí que Vales”

Jemi mësuar gjithmonë ta shohim prapa kuintave të përkushtuar në maksimum në programet e saj, por këtë herë producentja e njohur e Vizion Plus,...

Bleri Dervishi: Nuk e prisja të isha fitues i Master Chef Albania 2. Shef...

Mes sfidash dhe emocionesh një javë më parë u mbyll suksesshëm edicioni i dytë i Masterchef Albania. Bleri Dervishi, djali 21 vjecar, u shpall fituesi i këtij edicioni duke...

Erand Sojli në cast-in e Grand Hotel 2XL

Erand Sojli, aktori i mirënjohur i ekranit shqiptar, pas spektaklit të Vitit të Ri "Hajt se folim" në TV Klan do të vazhdojë të...

Mbyllet “Apartamenti…”. Grand Hotel 2XL hap dyert nga marsi në Vizion Plus

Një nga formatet më të dashur të ekranit shqiptar Apartamenti 2XL, që shoqëroi për 5 vite teleshikuesin e Vizion Plus nga ky sezon nuk...

Your Face Sounds Familiar vjen në versionin shqiptar në Top Channel

Një mori produksionesh në transmetim dhe të tjerë formate priten të fillojnë këto muaj në ekranin e Top Channel. Pas Top Fest, Portokalli, Big...

Në zbulimin e gjurmëve të suksesit të Claydee!

Emri i tij është i njohur në të gjithë botën ku luhet muzika më e mirë disco dance. Nën lëkuren e tij vlon gjaku...

Klevis Tafaj: Amerika vendi i realizimit të ëndrrës time. Në Shqipëri nuk ka hapësirë...

Klevis Tafaja një djalë me ëndrra dhe ambicjeve të mëdha drejt rrugës së baletit. Një balerin i ri i cili është i pari shqiptar...

Tring TV blen të drejtat e “Shopping Monsters”

Tring Digital ka blerë të drejtat televizive për realizimin e formatit daily makeover "Shopping Monsters" nga kompania turke Global Agency. Tring TV do të prodhojë versionin shqiptar të...

Agron Llakaj pjesë e jurisë së “Tu si que Vales”

Edicioni i parë i versionit shqiptar të talent show-t "Tu si que vales", ende pa filluar, ka ngjallur një interes të madh tek publiku por...

“Tu Si Que Vales”, versioni shqiptar nën prezantimin e Drini Zeqo

Spektakli më i ri në ekranet shqiptare, i cili pritet të startoj në ekranin e Vizion Plus duke filluar nga muaji mars, “Tu Si...

Flaka Krelani: “Muzika nuk ka kufi. Të gjithë jemi të barabartë para saj”

Këngëtarja dhe vajza rock e skenës shqiptare Flaka Krelani, gjithmonë ka treguar se muzika që ajo bën përveçse stilit mbart edhe një mesazh, që...

Aslaidon Zaimaj: “The Voice Of Albania trampolina më mirë për një artist të ri...

Aslaido Zaimaj tregon ekskluzivisht për InfoMedia - Albania rrugëtimin e tijë si fitues i The Voice Of Albania 4. The Voice of Albania mbylli edhe këtë vit...

Sezoni i ri në Agon Channel. Anulohet Antilope për vitin 2015

Agon Channel, kanali i cili shumë shpejt po bëhet familjar për teleshikuesit shqiptarë, këtë vit të ri vjen me supriza dhe ndryshime në programacion. Këtë...

Skandal në festivalin e RTSH. Besiana Mehmedi: “Jemi dhunuar verbalisht dhe fizikisht në backstage!”

Mbas deklaratës "bombë" që këngëtarja Besiana Mehmedi ka lëshuar në skenën e Fest 53 kundrejt drejtorit artistik maestro Shpëtim Saraçi, duket se konflikti nuk...

Nis sot Festivali i 53 në RTSH me një skenografi gjigande dhe plot surpriza....

Nis sot në mbrëmje Festivali i 53 në Radio Televizionin Shqiptar. Festivali i parë dhe i vetmi në llojin e tij në vëndin tonë ka bërë një rrugëtim të...

A1 Report, së shpejti jo vetëm lajme

Lindja si kërpudhat e televizioneve në Shqipërinë e pas viteve 2000 erdhi shumë natyrshëm, aq suksesshëm saqë, sot, fare thjeshtë mund të mburremi për...

Aida Shtino: “Njerëz të Humbur shumë shpejt afër publikut. Prisni do ju suprizojmë”

Emisioni i suksesshëm, i pari dhe i vetmi në llojin e tijë, ”Njerëz të Humbur“ i gazetares Aida Shtino këtë sezon ka ndaluar transmetimin ne ekranin e RTSH. Emisioni i shumëndjekur...

Kenga Magjike: Luftë e fortë mes Vedatit, Kejsit dhe Roselës.

Këngëtarët e festivalit” Kënga Magjike” janë në ethet e garës që i ka "mpirë" për të pritur se kush do jetë fituesi i mbrëmjes. Stafi IMA...

Anna Oxa dhe Pippo Baudo të ftuar special në finalen e “Kënga Magjike 2014”

Festivali modern i producentit Ardit Gjebrea, “Kënga Magjike 2014”, mbrëmjen e djeshme ka mbyllur dy netët e para gjysëmfinale për t’i lën vendin natës...

Orinda Huta pritet të ndez sonte skenën e Këngës Magjike. “Winnie Pooh, qëllimi ishte...

Orinda Huta, një imazh i televizionit dhe i skenës, vazhdon të mbetet një nga emrat më të suksesshëm të showbizit shqiptar. Biondja me sy bojeqielli ka spikatur...

Valeria Marini, aktorja e famshme italiane këtë të hënë ekskluzivisht në “Dancing With The...

Në puntatën e katërt të spektaklit të vallëzimit “Dancing With The Stars”, në ekranin e Vizion Plus do të jetë e ftuar një aktore...

Ermal Peci: Heart Attack është i publikut, ndaj e duan

Pasioni, energjia dhe gjithmonë me një buzëqeshje që e karakterizon, Ermal Peci prezantues i emisionit te suksesshem Heart Attack ka dëshmuar se është gjithmonë gati për...

Renis Gjoka në Dancing With The Stars më shtyu dëshira për ta provuar veten...

Renis Gjoka rockeri shqiptar, një ndër më të pëlqyerit e momentit, i cili talentin dhe artin e ka trasheguar nga i madhi Aleksander Gjoka...

Gerd Vaso dhe Enada Hoxha: Ja arsyeja pse u larguam nga Danicing With The Stars...

Lajmi për largimin e Gerd Vaso dhe Enada Hoxhes disa orë para fillimit të spektaklit Dancing With The Stars çuditi jo pak publikun dhe pasoi...

Dancing With The Stars, e vërteta e largimeve të balerinëve dhe VIP-ave

Dita e madhe e startimit të “Dancing With The Stars 5” është pikërisht sot në prime time, ekskluzive në “Vizion Plus”. Megjithatë ky start nuk...

Amos Zaharia: “Pjesëmarjen në Dancing i’a dedikoj nënës sime”

Amos Zaharia, emër i cili po pushton sëfundmi tregun e kinematografisë shqiptare, po përgatitet për shfaqjen e tij në teatrin e vallëzimit të Dancing With The Stars...

Evi Reçi: Shpesh herë e konsideroj veten një kameleon

Evi Reçi një ndër këngëtaret që për muzikën nuk bënë anjë lloj kopromisi, me një karrierë të suksesshme në tregun muzikor shqiptar me hitet...