fbpx
 

Sezoni i ri në Agon Channel. Anulohet Antilope për vitin 2015

Agon Channel, kanali i cili shumë shpejt po bëhet familjar për teleshikuesit shqiptarë, këtë vit të ri vjen me supriza dhe ndryshime në programacion. Këtë...

Skandal në festivalin e RTSH. Besiana Mehmedi: “Jemi dhunuar verbalisht dhe fizikisht në backstage!”

Mbas deklaratës "bombë" që këngëtarja Besiana Mehmedi ka lëshuar në skenën e Fest 53 kundrejt drejtorit artistik maestro Shpëtim Saraçi, duket se konflikti nuk...

Nis sot Festivali i 53 në RTSH me një skenografi gjigande dhe plot surpriza....

Nis sot në mbrëmje Festivali i 53 në Radio Televizionin Shqiptar. Festivali i parë dhe i vetmi në llojin e tij në vëndin tonë ka bërë një rrugëtim të...

A1 Report, së shpejti jo vetëm lajme

Lindja si kërpudhat e televizioneve në Shqipërinë e pas viteve 2000 erdhi shumë natyrshëm, aq suksesshëm saqë, sot, fare thjeshtë mund të mburremi për...

Aida Shtino: “Njerëz të Humbur shumë shpejt afër publikut. Prisni do ju suprizojmë”

Emisioni i suksesshëm, i pari dhe i vetmi në llojin e tijë, ”Njerëz të Humbur“ i gazetares Aida Shtino këtë sezon ka ndaluar transmetimin ne ekranin e RTSH. Emisioni i shumëndjekur...

Kenga Magjike: Luftë e fortë mes Vedatit, Kejsit dhe Roselës.

Këngëtarët e festivalit” Kënga Magjike” janë në ethet e garës që i ka "mpirë" për të pritur se kush do jetë fituesi i mbrëmjes. Stafi IMA...

Anna Oxa dhe Pippo Baudo të ftuar special në finalen e “Kënga Magjike 2014”

Festivali modern i producentit Ardit Gjebrea, “Kënga Magjike 2014”, mbrëmjen e djeshme ka mbyllur dy netët e para gjysëmfinale për t’i lën vendin natës...

Orinda Huta pritet të ndez sonte skenën e Këngës Magjike. “Winnie Pooh, qëllimi ishte...

Orinda Huta, një imazh i televizionit dhe i skenës, vazhdon të mbetet një nga emrat më të suksesshëm të showbizit shqiptar. Biondja me sy bojeqielli ka spikatur...

Valeria Marini, aktorja e famshme italiane këtë të hënë ekskluzivisht në “Dancing With The...

Në puntatën e katërt të spektaklit të vallëzimit “Dancing With The Stars”, në ekranin e Vizion Plus do të jetë e ftuar një aktore...

Ermal Peci: Heart Attack është i publikut, ndaj e duan

Pasioni, energjia dhe gjithmonë me një buzëqeshje që e karakterizon, Ermal Peci prezantues i emisionit te suksesshem Heart Attack ka dëshmuar se është gjithmonë gati për...

Renis Gjoka në Dancing With The Stars më shtyu dëshira për ta provuar veten...

Renis Gjoka rockeri shqiptar, një ndër më të pëlqyerit e momentit, i cili talentin dhe artin e ka trasheguar nga i madhi Aleksander Gjoka...

Gerd Vaso dhe Enada Hoxha: Ja arsyeja pse u larguam nga Danicing With The Stars...

Lajmi për largimin e Gerd Vaso dhe Enada Hoxhes disa orë para fillimit të spektaklit Dancing With The Stars çuditi jo pak publikun dhe pasoi...

Dancing With The Stars, e vërteta e largimeve të balerinëve dhe VIP-ave

Dita e madhe e startimit të “Dancing With The Stars 5” është pikërisht sot në prime time, ekskluzive në “Vizion Plus”. Megjithatë ky start nuk...

Amos Zaharia: “Pjesëmarjen në Dancing i’a dedikoj nënës sime”

Amos Zaharia, emër i cili po pushton sëfundmi tregun e kinematografisë shqiptare, po përgatitet për shfaqjen e tij në teatrin e vallëzimit të Dancing With The Stars...

Evi Reçi: Shpesh herë e konsideroj veten një kameleon

Evi Reçi një ndër këngëtaret që për muzikën nuk bënë anjë lloj kopromisi, me një karrierë të suksesshme në tregun muzikor shqiptar me hitet...

Xhoi Bejko e para këngëtare shqiptare në Türkvizyon

Shumë pak e njohin këtë festival, Turkvizion është festivali turk i këngës. Është pothuajse i ngjashëm me festivalin Europian të këngës por me një ndryshim,...

Të reja nga “Dancing…”, Ingrid Gjoni pjesë e garës

“Dancing Albania” është më afër se kurrë startimit të edicionit të pestë në ekranin e “Vizion Plus”. Pak nga pak po dalin në drite...

Ilir Shaqiri, rikonfirmohet kryetar i jurisë në Dancing With The Stars: “Do ketë sfida...

Dancing With The Stars është një ndër produksionet më të ndjekura në ekranet shqiptare. Mbas 4 edicioneve të suksesshme në ekranin e Vizion Plus,...

Eva Alikaj në “Dancing Albania 5”

Aktorja e njohur shqiptare, Eva Alikaj, do të jetë pjesë e konkurentëve të këtij edicioni të “Dancing With The Stars”, në “Vizion Plus”. Të gjithë...

Në planetin e vallëzimit me Drini Zeqon: “Dancing With The Stars mezi po e...

Drini Zeqo është një ndër emrat më të kërkuar të gazetarisë shqiptare. Me një eksperiencë të pasur në televizion si spiker lajmesh, gazetar i disa emisioneve të ndryshme...

Renis Gjoka në Dacing With The Stars Albania 5

Këngëtari i rrock-ut, Renis Gjoka, është një nga artistët që i bashkohet cast-it VIP te edicionit te peste spektaklit te kërcimit ”Dancing With The...

Endrik Beba: “ja pse u largova nga Lynx…”

Kengetari Endrik Beba i angazhuar prej kohësh si vokalisti dhe lideri i grupit Lynx ka habitur te gjithe fansat me lajmin e publikuar ditet...

Linda Halimi: Ja pse vendosa të marrë pjesë në Festivalin e RTSH

Këngëtarja kosovare, Linda Halimi e shkëputur për një kohë të gjatë nga skenat shqiptare në drejtim të Amerikës për të vazhduar karrierën dhe për...

“Dancing With The Stars Albania 5”, nga 24 nëntori ekskluzivisht në ekranin e Vizion...

Edicioni i pestë i spektaklit të vallëzimit “Dancing With The Stars Albania” do të startoj duke filluar nga 24 nëntori, ekskluzivisht në ekranin e...

Devis Muka: “Jam i kënaqur me veten, por vetja ime nuk është e kënaqur...

Devis Muka, djali i teatrove shqiptare që ka marrë përsipër edhe të kërcej, i spikatur për rolet e tijë si: Nikollaq Jorganxhi në “Karnavalet e Korcës”, Gjino...

Pas mbylljes në UTV News, Çim Peka i bashkohet ekranit të News 24

Pak ditë më parë tregut mediatik shqiptar i pushoi së ekzistuari një ekran informativ, “UTV News”. Megjithatë një ndër moderatorët dhe gazetarët më të...

Arbana Osmani prezantuesja e Festivalit të 53 në RTSH. Detaje rreth festivalit

Festivali i 53-të i këngës në Radio Televizionin Shqiptar ka nisur rrugëtimin në kërkim te këngës që do të na përfaqësojë në Eurovizion 2015, që do...

Orgesa Zaimi: “Rikthehem në Kënga Magjike pas 5 vite mungesë”

Sapo ka publikuar këngën e saj më të re "Sa Keq", konkurruese në Këngën Magjike 2014. Këngëtarja Orgesa Zaimi i është rikthyer skenës shqiptare...

“Dancing With The Stars”, rikthehet edicioni i ri pa Holta Dulakun

Edicioni i pestë i spektaklit të vallëzimit “Dancing With The Stars” në “Vizion Plus” pritet të startoj shumë shpejt. Përgatitjet tashmë janë intensive dhe...

Evi Reçi në Dancing With The Stars 5!

Pas ekskluzives mbi pjesëmarrjen e Valer Kolnikaj, IMA ju zbulon një tjetër emër Vip që do të jetë pjesë në edicionin e ri të...

Fjodora Fjora me një program të ri në Ora News

Moderatorja e emisionit Chic+, Fjodora Fjora, është larguar nga Vizion Plus ku prej vitesh drejtonte emisionin e ideaur prej saj. Televizioni Ora News ka mundur...

Intervistë Ekskluzive për Info Media Albania // Renato Mekolli: Po, jam i dashuruar…

Është një nga personazhet e ekranit më të dashur të momentit, Renato Mekolli shefi më simpatik i Masterchef Albania, ka pranuar të jetë pjesë e...

Intervistë Ekskluzive me Genc Salihun, trajnerin e ri të The Voice Of Albania 4

Tashmë është zyrtare, Genc Salihu do të jetë trajneri më i ri i The Voice of Albania 4. Info Media Albania ju sjellë ekskluzivisht intervistën e...

Oktapod, nga shtatori 4 herë në javë!

Formati late-night talk show Oktapod, me ide dhe prezantim nga Turjan Hyska, rikthehet në ekranin e Vizion Plus. Pas suksesit në sezonin e kaluar, ky format...

Aleksander Furxhi në sezonin e ri të Vizion Plus

Gazetari Aleksandër Furxhi, pjesë e televizionit Albanian Screen, ka më shumë se një muaj që është larguar nga kjo media. Aleksandër Furxhi është një nga emrat...

Genc Salihu do të zërë vendin e Elton Dedës në The Voice Of Albania...

Genc Salihu, ka lindur në Prishtinë në 14 Korrik 1981. Filloi heret te merret me muzike, ne moshen nente vjeçare, me nje kitare klasike. Akordet e...

Nga tetori teatri i TV Klan mirëpret talentet e “Gjeniu i Vogël”

Ndër të paktat formate dedikuar fëmijve në Shqipëri, Gjeniu i Vogël, do të ngrejë siparin në teatrin e TV Klan duke filluar nga muaji...

Nga 3 tetori në Top Channel nis kërkimi i The Voice of Albania 4!

Formati i suksesshëm, talent show The Voice of Albania, tashmë bëhet gati për edicionin e katërt dhe data e nisjes sipas burimeve tona të...

Drini Zeqo largohet nga Ora News për Dancing with the Stars!

Gazetari Drini Zeqo nuk është menduar gjatë kur ka marrë ofertën e produksionit të Dancing with The Stars, për të qenë pjesë e spektalit më...

Bashkim Hoxha rikthehet në News 24

Emisioni “Koha për t’u Zgjuar“, pa prezencën e tij nuk ka arritur të mbaj përpara ekranit publikun besnik që zgjohej çdo mëngjesi me News 24, para se Bashkim Hoxha...

Pas Big Brother, Valer Kolnikaj do të provojë sfidën e vallzmit në Dancing with...

Modeli dhe konkurrenti më i përfolur i edicionit të shtatë të Big Brother, Valer Kolnikaj do të jetë prezent në televizion në sezonin e...

Eva Idrizllari largohet nga Ora News. Ja se kush do ta zëvendesojë në sezonin...

Sezoni i ri televiziv përveç pritmërive në programe mirëpret edhe largimet apo lëvizjet e personazheve nga një ekran në nje destinancion tjetër. Moderatorja e...

Made in Albania, formati më i ri origjinal shqiptar nga Anima Pictures dhe Pik

"Made in Albania" është formati më i ri televiziv i prodhuar nga Anima Pictures dhe Pik. Një prezantues, Genti Bejko vendos të ndërmarrë një udhëtim...

Alketa Vejsiu nga tetori sjell Dance With Me!

Alketa Vejsiu nuk e ka harruar dashurinë e saj për spektaklin Dancing With the Stars, dhe që kur u largua nga Vizion Plus drejt...

Arbana Osmani me një tjetër projekt në sezonin e ri televiziv

Prezantuesja e dashur e ekranit të Top Channel, Arbana Osmani do të jetë pjesë e programacionit në fillimin e sezonit të ri televiziv. Energjia dhe...

Zefina Hasani autore e The Voice of Albania 4

Ka qenë fituese e çmimit si Autorja me e Mire në IMA Awards 2014, Zefina Hasani duket se nuk do të ndalet me kaq. Pas suksesit...

Ami rikthehet në prezantimin e Dancing with the Stars 5!

U bë kohë që bukuroshja Amarda Toska nuk shfaqet më me një projekt të sajin në televizion. Pas sjelljes në jetë të Joelit në...

Agon Channel Italia, zbuloni numrin ku do të pozicionohet kanali më i ri italian

Kanali me i ri italian me qendër në Tiranë, Agon Channel Italia, ditëve të fundit ka qenë disa herë në fokusin e mediave online në...

Bye bye Super Sonic! Po vjen MAD TV!!! Zbuloni foto ekskluzive nga studiot.

Pritja ka mbaruar! Televizioni më i ri muzikor shqiptar MAD Albania do fillojë transmetimet javën e ardhshme. Në te njëtën ditë do të fillojë transmetimet edhe...

Bëhuni gati për “çmendurinë” e rradhës… po vjen MAD!

Duhet të kishte filluar transmetimin në muajin mars, por vonesa e MAD Albania do t'ia vlejë! Kanali muzikor Mad Albania, filial i grupit grek MAD,...