Ellen Pompeo, ylli i Grey’s Anatomy, zhvishet për kopertinën e Entertainment Weekly

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Në pritje të sezonit 12 të Grey’s Anatomy, që në USA do të ketë premierën në 24 shtator, protagonistja e serialit Ellen Pompeo ka pushtuar kopertinën e Entertainment Weekly. E zhveshur, dhe e mbuluar vetëm me uniformën e mjekut, një stetoskop e një palë këpucë te kuqe me taka.

Një kopertinë sexy, por me klas, që paraprin një sezon të shumëpritur të medical drama-s. Kritikë dhe spektatorë, në fakt, presin me padurim skenaristët dhe aktorët e Grey’s Anatomy pas vdekjes së papritur të Derek (Patrick Dempsey), neurokirurgut të bukur që Meredith (Pompeo) kishte martur gjatë sezonit të shtatë.
C_4_foto_1380528_image

Në faqet e revistës, Pompeo nuk ka kursyer pikëpamjet e saj mbi vazhdimin e serialit, pa kursyer ironinë: “Papritmas Patrick vdiq dhe kjo ishte si ‘Oh Zot, Meredith do të vdes nga Alzheimer!’ Shfaqja nuk mund të vazhdojë pa një burrë.”

Por, siç konfirmohet nga krijuesja e Grey’s Anatomy, Shonda Rhimes, Dr. Grey, e mbetur vetëm me tre fëmijë, do të jetë në gjendje për të marrë në dorë situatën, pa një princ të kaltër, “Nuk kam planifikuar një dashuri të re për të – tha ajo – dhe nuk është gjëja më e rëndësishme ku duhet të fokusohemi “.

“Mendoj se për të, – ka shtuar Shonda – kjo është një lloj rilindje, ajo po ndryshon. Jam duke e ndjekur në këtë drejtim personazhin e saj. Nuk them se definitivisht nuk do të ketë një dashuri të re, kjo do të ishte e gabuar, por ky nuk është qëllimi im tani për tani. Nuk mund të gjendet një personazh nga askundi dhe të themi: “Ja ku është!”.

Artikulli paraprakArrow Sezoni 4, ja se çfarë na pret në episodet e reja| Trailer
Artikulli tjetërPërfundojnë xhirimet e serialit të ri “The X-Files”!