Emrat e prezantueseve që do të zëvendësojnë Diellza Kolgecin në Festivalin e 52 ne RTSH

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Pas rrëmujës së bërë në Festivalin e 52-të të RTSH-së me ikjen e Diellza Kolgecit, ai që ka dalë i fituar në këtë mes është moderatori dhe gazetari Enkel Demi. Pas mbledhjes së bërë paraditen e së mërkurës, stafi organizator i Festivalit ka vendosur që në skenë të ngjiten tre femra për të prezantuar përkrah Enkel Demit. Aktorja Klea Huta, Xhesika Berberi Ish-Miss Universi 2011 dhe modelja Marinela Meta do të ngjiten në edicionin e 52-të të festivalit të këngës përgjatë tri netëve. Në edicioninn e 52-të të festivalit të Këngës në RTSH do të konkurojnë për çmimin e madh 16 këngë të përzgjedhura ndër 40 kandidatura të paraqitura pranë redaksisë së festivalit. Ato do të interpretohen live në skenën e Pallatit të Kongreseve përgjatë tri netëve. Kjo ka qenë formula e festivalit të këtij viti, e aprovuar nga Bordi Drejtues i RTSH-së, i cili gjithashtu ka vendosur që ky edicion të zhvillohet në datat 26, 27 dhe 28 dhjetor.

/shqiptarja.com