Diellza Kolgeci braktis Festivalin e RTSH

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Modelja dhe aktorja kosovare Diellza Kolgeci, e cila këtë vit do të prezantonte përkrah Enkel Demit Festivalin e Këngës në RTSH, në orët e fundit ka vendosur të heq dorë nga ky post. Shkaku i këtij vendimi, sipas opinionistit Olti Curri ka qënë refuzimi i padiskutueshëm i Diellzës për tu veshur nga stilisti Joni Peci, i cili vitin e fundit është stilisti që kuron disa nga imazhet kryesore të RTSH. Lajmi nuk është ende zyrtarizuar nga drejtuesit e festivalit dhe mund të konsiderohet pjesërisht i vërtetë. Kur edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i Fest 52 , pyetja që na lind natyrshëm është: “Cila do të jetë vajza që do të zevëndesojë Diellzën?”

Statusi i Olti Currit në faqen e tij në Fb: