Fest 54 | Ja cilët janë tre prezantuesit e këtij edicioni!

Prej ditësh ka nisur të rritet kurioziteti për emrat që po lakohen në media rreth prezantuesve të edicionit të 54-t të Festivalit në RTSH. Por besojmë që përzgjedhja e këtij viti i ka ju ka surprizuar të gjithëve!

Kështu do të ngjiten në skenë për të prezantuar festivalin skenaristi dhe prezantuesi Pandi Laço, aktorja nga Kosova Gresa Pallaska dhe gazetarja Blerta Tafani.

Pandi Laço do të jetë krah dy bukurosheve, jo vetëm si prezantues, por edhe skenaristi zyrtar i festivalit të 54-t, ndërkohë gazetarja Blerta Tafani, vjen nga studiot e TVSH-së, pas një eksperience të gjatë në media, si gazetare dhe spikere lajmesh. Mjaft kuriozitet ngjall emri i aktores Gresa Pallaska, e cila ngjitet në skenë, jo thjesht duke respektuar traditën e krijuar të festivalit, i cili prezantohet edhe nga përfaqësues nga Kosova, por edhe pas sukseseve në skenën e teatrit dhe kinemasë kosovare, por edhe një figurë e dashur për publikun përmes produksioneve televizive.

Marre nga Bordo

 

REKLAMA
REKLAMA

TË NGJASHME

Postimi Tjetër

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

orgesa zaimi shiu i tetorit

Reklama

klinika dentare lako
menudixhitale

TË FUNDIT

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist