Fest 56 sjell për herë të parë këngëtarin e famshëm në Shqipëri

“Festivali i Këngës” në RTSH pritet të startojë brenda dy javësh.

Përveç kënëgtarëve konkurentë, do të ketë edhe një të ftuar special. Ai është artisti i muzikës italiane Riccardo Cocciante, i cili do të këndojë disa nga hitet e tij më të njohura dhe të dashura për publikun. Cocciante ishte gjithashtu dhe trajneri i këngëtares shqiptare, Elhaida Danit, në “The Voice of Italy”, ku rrëmbeu dhe vendin e parë.

Rikujtojmë se “radionrg.al” zbuloi se dhe këngëtarja e famshme, Aurela Gaçe, po përgatit një projekt surprizë për Festivalin e Këngës në RTSH. Për më shumë klikoni këtu./nrg radio

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.