Holta Kolaneci shpërthen kundër Vera Grabockës?

Ish-punëdhënësja e dyshes së spektaklit Grabocka-Vejsiu, duket se i ka ashpërsuar sulmet kundër, tashmë, rivaleve të saj. Holta Dulaku, producentja e Vizion Plus ka shpërthyer në një status në facebook, ku nuk flet me emra konkretë, por fjalët kyçe që ajo përdor, janë marrë nga fjalori i prezantueses Alketa Vejsiu. Në fakt, kjo deklaratë e postuar nga bashkëshortja e një prej pronarëve të V+, më shumë se mendim personal, të ngjan me një monolog imagjinar, që Alketa ia drejton regjisores Grabocka. Lexoni më poshtë statusin tallës, ironinë e të cilit, e kanë kapur edhe miqtë e producentes së DWTS: “O Zot lum une per prinderit qe kam. Dhe sidomos si femer qe jam, lum une per mamin qe kam, dhe uroj te jem sa gjysma e saj, se e sigurt si ajo nuk behen dy. Dhe sigurisht ju te gjithe jeni te bekuar per prinderit qe keni, pa dyshim, pervec njeres. Ajo po, ajo e di qe vetem mama nuk ka pasur dhe nuk ka. Me vjen keq per te dhe njejohesisht mire qe jeton prej vitesh kaq shume larg kesaj mamaje. Me vjen mire qe eshte rritur me gjyshe, dhe edukuar prej gjysherish. Se ndryshe “energjia pozitive” qe leshon kjo lloj mamaje do ta kishte mbytyr. Kam pasur fatin e mire dhe te keq ta kem pjese te jetes time kete mama(larg qofte te ishte mamaja ime), te mirin se me mesoi te njihja kush ishte llumi, ku edhe ajo bente pjese, dhe te keqin se ma harxhoi ca nerva qe fare mire mund ti shfryja diku tjeter hahahah. Nese me lexon ajo vete, po sigurisht qe nese jo me lexojne ato/ata asistentet kokeboshe te kesaj “gjigandeje”, do doja vetem ti thoja TE LUTEM STOP. Nuk jetohet dhe punohet vetem duke bere skuthlliqe. Tregoje ndryshe energjine tende pozitive qe e propagandon aq shume. Mjaft fute hundet ne punet e mija. Dhe mjaft u solle si moshatarja ime, se nuk je. Me mire qetesohu, jeto dhe pranoje moshen qe ke. Ti tashme me duket se nuk do vetem te jesh e re, do te jesh e perjetshme hahahahahahaha. Ca te them, s’bohet, as me meditim. FALEMINDERIT MAMI SHPRESA” Sulmet e Holta Dulakut kundër Alketa Vejsiut e Vera Grabockës janë shpeshtësuar kohët e fundit për shkak se dy programet me tematikë kërcimin, “Dancing With the Stars” dhe “Dance with Me”, këtë sezon do të ndeshen drejtëpërdrejtë për audiencën më të madhe.

11994298_10204329262381964_1182622685_n

Marre nga Lapsi