Juria shqiptare në Eurovision 2018

Si çdo vit, secili shtet dërgon një juri profesionistësh të muzikës që do të vlerësojnë këngët e ‘Eurosong’ me pikë të cilat ju bashkangjitet votave të publikut. Juria e vendit tonë për këtë vit përbëhet nga personazhe mjaft të dashur si, Rosela Gjylbegu, Kamela Islamaj, Elton Deda, Bojken Lako dhe Ben Andoni.

Juria do të përcjellë performancën gjenerale dhe dy gjysmëfinalet, ndërsa do të votojë më pas bazuar në vokal, performancë, paraqitje, skenografi dhe elemente tjera muzikore. Kjo votë do të barazohet edhe me votën e publikut.

Kënga përfaqësues e Shqipërisë “Mall” në bazë të votimeve qëndron e dyta në klasifikimin e më të pëlqyerave, ndërsa vendin e parë e mban Lituania. /revistawho.com

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.