Ka një arsye të fortë pse Arbana Osmani nuk ka postuar foto të shtatzënisë… dhe kjo do t’ju prek vërtetë!

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Pak kohë më parë Arbana Osmani u bë nënë për herë të dytë, teksa në jetë erdhi djali i saj, për të cilin ajo dhe partneri Eduart Grishaj zgjodhën emrin Diell. Në fakt moderatorja ndan shpesh momente që kalon me të voglin e saj dhe me Jonin, po ashtu ka zbuluar edhe detaje nga periudha e shtatzënisë dhe post-partum. Megjithatë Arbana nuk ka ndarë shumë foto në rrjetet sociale gjatë pritjes së ëmbël dhe një arsye për këtë e ka.

Në rubrikën “Ask me a question” në Instagram që ka zhvilluar ditën e sotme me ndjekësit e saj, dikush e ka pyetur Arbanën nëse “I urren fotot gjatë shtatzënisë.” Moderatorja thotë jo, megjithatë shpjegon arsyen pse nuk i ka publikuar në profilin e saj, bashkangjitur me një foto me barkun e rrumbullakosur.

“Jo nuk i urrej, por nuk më pëlqen t’i nxjerr në rrjetet sociale, duke qenë se mund të prekin shumë gra që fatkeqësisht përballen me problemet e infertilitetit dhe e di çfarë vështirësie po kalojnë. Kaq e thjeshtë.”

Një arsye shumë e fortë dhe tani gjithçka është e qartë…