L’Isola dei Famosi: Në Canale 5 me edicionin e tij të dhjetë nën drejtimin e Simona Venturës dhe Vladimir Luxuria?

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

A do të transmetohet vallë Ishulli i të Famshmëve në Mediaset? Mesa duket, po (por akoma nuk ka një konfirmim zyrtar). Ja emrat e drejtuesëve të mundshëm, që po lakohen sëfundmi në median gossip në Itali.

Sipas zbulimit që bëri blogu italian davidemaggio.it në mënyrë hipotetike, edicioni i parë i “Isola dei Famosi” nën produksionin e Mediaset do te drejtohet nga Simona Ventura, e cila tashmë ka drejtuar këtë reality show nga edicioni i parë në edicionin e tete të tij. ndersa ne rolin e asistent prezantueses mendohet te jete Vladimir Luxuria.

Portali Dagospia tregon se ky edicion i “Ishulli i të Famshmëve” i krijuar, rritur dhe kurorëzuar në Rai tashmë është gati të zbarkojë në Mediaset, pikerisht ne kanalin kryesor Canale 5.

Pas punës shumë të kënaqshme të Nicola Savino dhe Vladimir Luxuria në vitin 2012 në edicionin e nëntë të këtij show, Rai-t mesa duket i ka ikur nga duart mundësia për të prodhuar edhe një sezon tjetër. Kjo pa marrë parasysh fjalët e mira të Simona Venturës e cila tregon lidhjen e fortë që ky edicion ka me publikun.

Si mund të jetë një “Ishull i të Famshmëve” nën produksionin e Mediaset? Ndoshta është akoma shpejt për të spekuluar por mendoni për një moment një produkt të shitur keqazi nga marketingu, gjë që ndodh shpesh në episodet e Barbara d’Urso. Domethënë, kush e ka ndjekur këtë produksion më parë e mban mënd mirë sherrin epik të Antonella Elia dhe Aida Yespica. Ndoshta do të shikojmë episode shumë më të mirë (apo më të keq?).

IMA / P. Kosho