People’s Choice Awards 2013. Fituesit!

People’s Choice Awards 2013, fitues: The Big Bang Theory, Grey’s Anatomy e Supernatural serialet me te mire televiziv.

Janë ndarë këtë mbrëmje në Nokia Theatre në Los Angeles cmimet e edicionit të ’39 People’s Choice Awards.

Në kategorinë e Televizionit çmimet janë ndarë në mënyre të barabartë midis disa prej serialeve më të ndjekur. Ka marrë dy çmime seriali Grey’s Anatomy (Seriali Dramatik më i mirë dhe Aktorja më e mirë në serialin dramatik, Ellen Pompeo), Supernatural (Seriali më i mirë fantashkencorë dhe Seriali më i preferuar nga fansat), Glee (Aktorja me e mirë komike, Lea Michele, dhe Aktori me mire komik, Chris Colfer), si dhe The Big Bang Theory, Seriali më i mirë Komik.

The X Factor është cilësuar si reality më i dashur nga publiku; Leverage fitoi cmimin si Seriali dramatik më i mirë në kabllor; Nathan Fillion që luan në serialin Castle, Aktori më mirë dramatik; Ryan Murphy (Glee, The New Normal) Komedia e re më e mirë; Beauty and the Beast, Seriali i ri më i mirë dramatik.

Kujtojmë që serialet GREY’S ANATOMY (Transmetohet ne TV KLAN) SUPERNATURAL (DIGIPLUS) BIG BANG THEORY (DIGIPLUS)

LISTA E PLOTE E CMIMEVE
Favorite Daytime TV Host: Ellen DeGeneres
Favorite Network TV Comedy: The Big Bang Theory
Favorite Network TV Drama: Grey’s Anatomy
Favorite Sci-Fi/Fantasy TV Show: Supernatural
Favorite Celebrity Judge: Demi Lovato
Favorite Competition TV Show: The X Factor
Favorite Dramatic TV Actor: Nathan Fillion
Favorite Dramatic TV Actress: Ellen Pompeo
Favorite Comedic TV Actress: Lea Michele
Favorite Comedic TV Actor: Chris Colfer
Favorite New TV Drama: Beauty and the Beast
Favorite New TV Comedy: The New Normal
Favorite Late Night Talk Show: Jimmy Fallon
Favorite Cable TV Comedy: Awkward
Favorite Cable TV Drama: Leverage
Favorite Premium Cable TV Drama: True Blood
Favorite TV Fan Following: SPNFamily (Supernatural)